За 2013 рік державними інспекторами праці проведено 1809 перевірок додержання законодавства про працю у 1347 суб’єктах господарювання. Про це повідомляє Територіальна державна інспекція з питань праці у Луганській області.
На перевірених підприємствах області було виявлено 5896 порушень законодавства про працю. Порушення трудових прав працівників встановлені майже на всіх перевірених підприємствах (91%). Найчастіше порушуються норми законодавства з оплати праці (понад 2799 порушень, або 48%), робочого часу та відпочинку (понад 1074 порушень, або 18,2%), трудових договорів (понад 769 порушень, або 13%).
Протягом 2013 року ТДІзПП позитивно розглянуто 1860 заяв, звернень, скарг працівників та роботодавців.
За результатами перевірок складено та передано до суду 762 протоколи про адміністративні правопорушення. Загальна сума накладених судами адміністративних штрафів складає 347,3 тис. грн.
За невиконання законних вимог посадових осіб ТДІзПП щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю державними інспекторами праці винесено 266 постанов про накладення адміністративних штрафів на суму 245,1 тис. грн.
Загалом до адміністративної відповідальності притягнуто 1028 керівників підприємств-порушників законодавства про працю.
Загальна сума накладених судами та державними інспекторами праці штрафних санкцій становить понад 592,4 тис. грн.
Крім того, державними інспекторами праці внесено 416 подань роботодавцям про притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, матеріали 238 перевірок передані до правоохоронних органів для відповідного реагування.
На вимоги державних інспекторів праці понад 18974 працівникам погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму понад 54,1 млн. грн.
Проблеми соціального та економічного характеру вирішуються за допомогою впливу засобів масової інформації шляхом інформування населення про застосування заходів впливу до порушників законодавства про оплату праці, надання рекомендацій щодо можливих законодавчих шляхів вирішення питання стягнення з роботодавця заборгованих коштів. Для більш повного інформування громадян про їх трудові права до засобів масової інформації спрямовано 521 матеріал, який стосується результатів роботи ТДІзПП та роз’яснень положень трудового законодавства. З керівниками та відповідальними особами підприємств проведено 1911 семінарів, нарад з питань роз’яснення норм чинного законодавства про працю, в тому числі мотивації до легальної продуктивної зайнятості.
|