31 січня 2014, 15:15

Керівники вузів Луганщини обговорили проблеми та перспективи працевлаштування випускників.

Щорічно ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації випускають майже 100 тис. осіб, ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації – понад 500 тис. осіб., але питання щодо їх працевлаштування залишається відкритим. Відтак Президент України Віктор Янукович поставив завдання збільшити кількість бюджетних місць для студентів у державних вищих навчальних закладах до 75%. При цьому пріоритетними напрямками цієї роботи є укладання договорів між роботодавцями і навчальними закладами про прийом на роботу; вивчення попиту на спеціальності і коригування плану прийому студентів на окремі спеціальності; постійне оновлення матеріально-технічної бази вищих навчальних закладів.

Як повідомляє Департамент освіти і науки Луганської облдержадміністрації, у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося перше в 2014 році засідання Ради Ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації Луганської області. Ключовою темою для обговорення стало питання працевлаштування випускників після отримання диплома.

Рада Ректорів зібрала керівників 7 вузів Луганської області: СНУ ім. В.Даля, ЛНУ ім. Т.Шевченка, ЛДМУ, ЛДУВС ім. Е.Дидоренка, ДДТУ, ЛДАКМ, ЛОІППО. В обговоренні питань вищої освіти регіону також взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації з питань гуманітарної та соціальної політики Анатолій Івченко, заступник голови Луганської обласної ради Юрій Хунов, директор Департаменту освіти та науки ЛОДА Ірина Цимбал та заступник директора Департаменту освіти та науки ЛОДА Олександр Востряков.

Ректори розповіли про ситуацію з працевлаштуванням у своїх навчальних закладах, а також окреслили ряд проблем у цій галузі. Серед них багато спільних – недосконалість законодавчої бази, відсутність зацікавленості роботодавців у прийомі на роботу молодих спеціалістів, високий рівень безробіття та інші.

Керівники вишів відзначили, що значну роль у цьому відіграє специфіка вузів. Так, наприклад, у СНУ ім. В. Даля відсоток працевлаштування випускників є найвищим серед вузів області – 96,7%, однак при цьому кількість заявок на фахівців машинобудівної галузі перевершує кількість випускників у цій сфері. У ЛДМУ гостро стоїть проблема збільшення відсотка вузьких фахівців, оскільки 25% випускників розподіляються в інші області України.

Значна частина проблем працевлаштування випускників може бути вирішена шляхом поліпшення соціального пакету для молодих фахівців і мотивації роботодавців для прийому на роботу вчорашніх студентів. Працевлаштування зараз є одним з параметрів, за яким абітурієнти обирають професію, а потім і вищий навчальний заклад для навчання.

В цілому, в Луганській області керівники вузів відзначають проблему відтоку в інші регіони країни молоді з високим рівнем знань. «Завдання вузів Луганщини – працювати, перш за все, на наш регіон, – підкреслив голова Ради Ректорів III-IV рівня акредитації Луганської області професор Олександр Голубенко. – Ми відповідальні за підготовку якісних кадрів, які в подальшому забезпечать успішний розвиток регіону».