ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ управління культури,
національностей та релігій
Луганської обласної
державної адміністрації
__________________№ ____
ПОЛОЖЕННЯ
про фестиваль української
народної іграшки та гри
І. Загальні положення
1.1.Фестиваль української народної іграшки та гри (далі – Фестиваль) проводиться згідно зРегіональною програмою розвитку української мови, культури, національної свідомості громадян України на території Луганської області на 2016-2018роки, затвердженою розпорядженням голови обласної державної адміністрації –керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 21 грудня 2015 № 636.
1.2.Організаторами Фестивалюєуправління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації; Луганський обласний центр народної творчості;Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації;управління молоді та спортуЛуганської обласної державної адміністрації.
1.3. Метою Фестивалю є:
відродження, збереження і розвиток українських народних традицій виготовлення іграшок;
формування інтересу до народної іграшки;
популяризації традиційних народних ігор, кращих зразків народної творчості;
залучення широкого кола населення до вивчення фольклору.
1.4. Завданнями Фестивалю є:
підтримка художньо-творчої діяльності майстрів народної іграшки та популяризація народних ремесел серед молоді;
підготовка та поширення інформації про народні іграшки різних регіонів України, як один із феноменів культурної спадщини;
стимулювання та розвиток творчої діяльності майстрів декоративно- прикладногомистецтва;
відродження та впровадженнянародних ігор тазабавупрактикуроботи творчих працівників клубних установ;
підвищення якості і розвиток нових форм ігрового розважального дозвілля;
удосконалення прийомів активізації аудиторії;
використання різноманітниххудожньо-виразних засобів у проведенні
розважально-ігрових програм;
поповнення репертуару змістовними сюжетно-ігровими сценаріями, програмами та композиціями;
оновлення змісту тематичних сюжетно-ігрових програм.
1.5. Інформація про проведення Фестивалю розміщується у засобах масової інформації (через мережу Інтернет та шляхом залучення на спонсорських засадах представників преси, телерадіокомпаній, інформаційних служб, інших організацій будь-якої форми власності з правом висвітлення подій).
1.6. Склад організаційного комітету Фестивалю (далі – Оргкомітет) затверджується наказом управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації.
ІІ. Порядок проведення Фестивалю
2.1. Фестиваль проводиться раз на рік влітку.
2.2.Кандидати на участь у Фестивалі подають Оргкомітету заповнену заявку згідно з додатками до цього Положення.
2.3.Фестиваль проводиться за такими напрямками:
Українська народна іграшка
До участі у Фестивалі подаються іграшки в авторському виконанні, виготовлені з глини, дерева, тканини, соломи, трави, кукурудзи, паперу, тіста, сиру, інших природних матеріалів рослинного та тваринного походження;
автентичні старовинні іграшки, збережені в родинах протягом тривалого
часу;
традиційні вироби народних художніх промислів (ляльки, фігурки людей, казкових істот, тварин, лялькові меблі, ляльковий посуд, іграшки - забавлянки з різноманітними руховими та акустичними ефектами тощо);
сучасні іграшки та предмети ігрового вжитку, виготовлені у найкращих традиціях українського декоративно-прикладного мистецтва із застосуванням елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетіння, ткацтва тощо;
сучасні саморобні іграшки, виготовлені за давніми родинними традиціями;
місцево-традиційні ляльки з тканини.
Українська народна гра
Під час проведення Фестивалю учасники презентуютьінтерактивні обрядові, хороводні, групові народні ігри,театралізовані, сюжетно-ігрові програми різноманітної тематики для різних вікових категорій (дорослої, дитячої, молодіжної, змішаної аудиторії);
сезонно-обрядові (літо) ігри типу «Кривий танець», «Горішок», «Подоляночка»та інші;
побутові народні ігри, в яких відображено працю українського народу (землеробство, тваринництво, ковальство, мисливство, рибальство): «Гуси», «Нема пана вдома», «Коваль». Ігри-ловітки («Піжмурки», «Латка», «Квач») та інші;
ігри-забави та ігри-атракціони, які мають естафетний характер з елементами змагань : стрибки на одній нозі, закидання м’ячів у рухому ціль, перетягування каната, ходьба на низьких ходулях, підстрибування та ловіння ласощів (бублика, цукерки) зубами - «Бій півнів», «Перетягування бука», «Пес», ігри комічного характеру «Ледачий Гриць» та інші;
описи народних ігор з набором ігрової атрибутики до них.
ІІІ. Умови участі у Фестивалі
3.1. До участі у Фестивалі запрошуються майстри декоративно- прикладного мистецтва, працівники культури, окремі виконавці й творчі колективи культурних установ незалежно від відомчої підпорядкованості. Вік учасників необмежений.
3.2. Майстри декоративно-прикладного мистецтва власноруч облаштовують своє виставкове місце.
3.3. Аматори, що проводять інтерактивні ігри, обрядові, театральні дійства, мають забезпечити учасників реквізитом та стилізовано оформити свій майданчик.
3.4.До участі у Фестивалі не допускаються учасники, які у своїх виступах прямо чи опосередковано пропагують культ насилля та жорстокості, провокують розпалювання національної, соціальної, релігійної, громадянської чи іншої форми ворожнечі.
3.5.Участь у фестивалі безкоштовна та підтверджується запрошенням на підставі надісланих заявок на участь.
3.6. Фестиваль проводиться на безконкурсній основі.
3.7.Пропозиції щодо участі у Фестивалі направляються Луганському обласному центру народної творчості за два тижні до його початку з таких питань:
- проведення майстер – класів;
- потреба в ігрових майданчиках, їх площах;
- форма і місце проведення ігрових програм, сюжетно – ігрових, обрядових програм, хід проведення, сценарій, відповідальний.
ІV. Нагородження
4.1. Учасники фестивалю нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками.
4.2.За ініціативою державних та недержавних установ, підприємств, організацій, спонсорів можуть додатково встановлюватися заохочувальні призи, премії, інші відзнаки.
V. Організаційно- фінансове забезпечення Фестивалю
5.1. Луганський обласний центр народної творчості забезпечує організаційну та інформаційну підтримку Фестивалю.
5.2. Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації забезпечує роботу Оргкомітету.
5.2.Фестиваль є некомерційним заходом.
5.3.Фінансування Фестивалю здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань обласного бюджету передбачених на заходи в галузі культури мистецтв, та не виключає можливості залучення в установленому порядку інших надходжень, не заборонених чинним законодавством України.
5.4. Витрати на проїзд та харчуванняучасників, оплата відряджень здійснюється за рахунок організацій, що здійснюють таке відрядження.
Начальник управління культури,
національностей та релігій
Луганської обласної
державної адміністрації А.О.АДАМЧУК
|