01 липня 2016, 10:57Роз’яснення Міністерства соціальної політики України щодо змін у законодавстві про внутрішньо переміщених осіб
|
Кабінетом Міністрів України 8 червня 2016 року прийнято постанови
№ 352 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від
1 жовтня 2014 р. № 509» та № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
З метою запровадження єдиних підходів щодо виконання вищезазначених рішень Уряду та відповідно до пункту 4 протокольного рішення від 16 червня 2016 р. за результатами селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр – міністра Павла Розенка щодо організації роботи з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, Мінсоцполітики України надає відповіді з найбільш актуальних питань.
Запитання 1. Щодо термінів дії довідок внутрішньо переміщених осіб.
Відповідь: Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам
з 13 січня 2016 року (включно) є дійсними та діють безстроково незважаючи на відсутність відповідної відмітки ДМС, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.
Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.
Довідки, в яких адресою місця проживання вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, діють до 20 липня 2016 року.
З метою уникнення випадків припинення виплат внутрішньо переміщеним особам після 20 липня 2016 року такі особи мають поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про своє фактичне місце проживання і до 20 липня 2016 року отримати нову довідку внутрішньо переміщеної особи.
Запитання 2. Отримання окремої довідки на дітей у разі, якщо інформацію про дитину було внесено до довідки одного з батьків.
Відповідь: Окремі довідки на дітей видаються внутрішньо переміщеним особам лише за потреби у разі звернення одного з батьків або законного представника дитини. При цьому, довідка того з батьків, до якої було включено інформацію про дитину, підлягає заміні з видачею нової довідки без включення до неї інформації про дітей.
Відомості про батьків до довідки дитини не вносяться.
Запитання 3. Щодо продовження здійснення соціальних виплат
(у т.ч. пенсій) за довідками, що були дійсними на дату набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 352 (11.06.2016).
Відповідь: Виплати, які станом на 11 червня 2016 року проводилися за дійсними довідками, продовжуються. У термін до 14 грудня 2016 року структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить обстеження місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Наступне обстеження проводиться протягом шести місяців з дати складання попереднього акту.
Запитання 4. Щодо порядку відновлення соціальних виплат
(у т.ч. пенсій) за довідками, що втратили чинність або були скасовані відповідно до статті 12 Закону до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 352 (11.06.2016).
Відповідь: Відновлення соціальних виплат за довідками, що були скасовані відповідно до статті 12 Закону, здійснюється після видачі нової довідки відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.
У випадках, коли скасування довідки з підстав, визначених у статті 12 Закону, відбулося до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (14.06.2016 р.), норма щодо повторного призначення соціальних виплат лише через шість місяців не застосовується.
Виплати таким особам відновлюються з дати звернення особи до органу, що здійснює відповідні соціальні виплати.
Відновлення соціальних виплат (в тому числі пенсій) за довідками, які були чинними станом на 13.01.2016 року, але у яких була відсутня відмітка ДМС, здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 за рішенням Комісії з дня припинення виплати.
Запитання 5. Щодо порядку видачі довідки внутрішньо переміщеним особам до внесення змін у програмне забезпечення.
Відповідь: До надходження у регіони доопрацьованого програмного забезпечення необхідні реквізити до форми довідки вносяться посадовою особою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення в ручному режимі. При цьому, запис до довідки затверджується посадовою особою та скріплюється печаткою структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
21 липня 2016, 13:50
Держава турбується про тебе
З 1 травня 2016 року в Україні діє єдина ціна на газ для всіх споживачів. Уряд, вперше за роки української незалежності, наважився на непопулярний крок, піднявши тарифи на газ до ринкових, та розпочав масштабну боротьбу з корупційними схемами на газовому ринку
докладніше »
04 липня 2016, 15:13
До уваги пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами) призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»
докладніше »
01 липня 2016, 10:57
Роз’яснення Міністерства соціальної політики України щодо змін у законодавстві про внутрішньо переміщених осіб
Кабінетом Міністрів України 8 червня 2016 року прийнято постанови
№ 352 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від
1 жовтня 2014 р. № 509» та № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
З метою запровадження єдиних підходів щодо виконання вищезазначених рішень Уряду та відповідно до пункту 4 протокольного рішення від 16 червня 2016 р. за результатами селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр – міністра Павла Розенка щодо організації роботи з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, Мінсоцполітики України надає відповіді з найбільш актуальних питань.
докладніше »
06 квітня 2016, 11:17
ПОЛОЖЕННЯ про фестиваль української народної іграшки та гри
ПОЛОЖЕННЯ про фестиваль української народної іграшки та гри
докладніше »
04 квітня 2016, 16:56
Головне управління Держпраці у Луганській області інформує про реформування системи управління охороною праці в Україні
Головне управління Держпраці у Луганській області інформує суб’єктів господарювання, які відносяться до незначного ступеня ризику, щодо питання необхідності впровадження на підприємствах системи управління виробничими ризиками з метою самостійного визначення заходів з їх мінімізації та постійного контролю за їх виконанням.
докладніше »
03 лютого 2016, 09:18
Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення
докладніше »
19 січня 2016, 14:37
Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна
22 січня відбулися дві рівнозначні за важливістю події української історії: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки (Четвертий Універсал Української Центральної Ради) та об’єднання українських історичних земель рівно через рік – 1919 року в результаті проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР.
докладніше »
17 грудня 2015, 12:10
Пенсійному фонду України – 25 років
Свій відлік часу Пенсійний фонд України почав 21 грудня 1990 року, коли згідно з постановою Ради Міністрів УРСР і Ради Федерації незалежних профспілок України створено Українське республіканське відділення союзного Пенсійного фонду.
Ідея створення фонду для фінансування пенсійних виплат, право на які виникає при умовах сплати страхових внесків робітниками та роботодавцями тільки розроблялася та повинна була пройти шлях багаторічних іспитів, а також довести свою правильність та життєздатність.
докладніше »
14 грудня 2015, 10:22
Знакові події Революції Гідності
21 листопада 2015 року Україна відзначала День Гідності та Свободи, вшановувала подвиг Героїв Небесної Сотні.
Протягом грудня 2015 року – лютого 2016 року виповнюватимуться річниці знакових дат, пов’язаних з Революцією Гідності
докладніше »
10 листопада 2015, 12:00
Україна протягом 2015 року вшановує 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького
Історична довідка
Роман-Марія-Олександр Шептицький народився 29 липня 1865 року в селі Прилбичі Яворівського повіту на Львівщині. Він походив з однієї із найдавніших і найзаможніших українських боярських родів Галичини. Протягом XVI–XVII століть Шептицькі подарували історії плеяду найвищих церковних ієрархів греко-католицької і римо-католицької церков – Варлаам Шептицький, єпископ у Львові; Атанасій і Лев Шептицькі, єпископи львівські, пізніше Києво-Галицькі митрополити. Вони стали засновниками-фундаторами собору св. Юра у Львові.
докладніше »
15 вересня 2015, 09:15
Загроза фашизму у XXI столітті (до Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму) Актуалізація загрози фашизму у XXI столітті
Питання війни і миру сьогодні знову перебувають на першому місці міжнародного та європейського порядку денного. Російська Федерація, цинічно розтоптавши міжнародне право, анексувавши Крим та розпаливши збройний конфлікт на Донбасі, сьогодні знову руйнує систему європейської та світової безпеки. Зухвала російська агресія становить загрозу не лише для України, а й для всього цивілізованого світу, його безпеки і стабільності.
докладніше »
15 вересня 2015, 09:11
Докази фашизації політичного режиму Російської Федерації та російського суспільства
Путінська Росія намагається захопити всі території, де мешкають етнічні росіяни і російськомовні. За останні 20 років Росія напала на Грузію, спровокувала конфлікт у Молдові, підтримуючи штучно створені нею ж сепаратистські режими на частині території цих країн, придушила кривавими репресіями волелюбний чеченський народ, здійснила збройну інтервенцію в Україну.
докладніше »
14 вересня 2015, 09:34
Втрати України від фашизму
На українських теренах відбулася майже половина всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій Другої світової війни, саме в Україні було розгромлено більше половини нацистських військ.
докладніше »
14 вересня 2015, 09:30
Внесок України у боротьбу проти фашизму
Близько 2,5 мільйонів наших співвітчизників за бойові та трудові подвиги були відзначені орденами і медалями. За виняткову мужність 2 тисячі з них удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Тричі Героєм став прославлений Іван Кожедуб, двічі Героями — ще 32 українці. Першим прапор Перемоги над Рейхстагом встановив наш земляк — Олексій Берест. Багато вихідців з України займали чільні місця у командуванні Червоної армії.
докладніше »
||
Архів по роках:
Sub_Class with id 0 does not exist
|