Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр ПУБЛІКАЦІЇ 21 липня 2016, 13:50Держава турбується про тебе
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 21 листопада 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр21 липня 2016, 13:50

Держава турбується про тебе

21 липня 2016, 13:50

Держава турбується про тебе

З 1 травня 2016 року в Україні діє єдина ціна на газ для всіх споживачів. Уряд, вперше за роки української незалежності, наважився на непопулярний крок, піднявши тарифи на газ до ринкових, та розпочав масштабну боротьбу з корупційними схемами на газовому ринку.

 

Все більше країн світу відмовляються від російського газу, і Україна, взявши курс на енергонезалежність, поставила амбітну мету – до 2020 року видобувати 20 млрд. куб м власного газу. Тому підвищення тарифів – не вимога МВФ, а наше українське домашнє завдання, яке 20 років ніхто не виконував.

 

Уряд України не залишить людей сам-на-сам із новими тарифами на газ, тепло, воду та світло. Кожна українська родина, яка потребує допомоги, отримає пряму субсидію від держави на свій особовий рахунок. Заможні споживачі платитимуть за себе самостійно.

 

Однак варто усвідомити: єдиний правильний шлях до зниження сум комунальних витрат – енергоефективні заходи. Встановлення приладів обліку та утеплення будинків дає змогу удвічі зменшити оплату житлово-комунальних послуг.

 

Українці мають можливість утеплитися до зими, замінити газовий котел на більш енергоощадний, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави. Завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, так званим «теплим» кредитам.

 

Це безповоротна державна допомога населенню України, ОСББ, ЖКБ на утеплення будинку (енергоефективне обладнання), заміну вікон, приладів обліку (лічильників). Допомога надається через державні банки – Ощадбанк, у розмірі:

 

•          20% безповоротної грошової допомоги – на заміну газових котлів для населення;

•          30% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення енергоефективних вікон);

•          40% – для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових енергоефективних заходів.

 

Особливу увагу Уряд приділив малозабезпеченим родинам. Таким людям держава безповоротно надає 70% коштів на енергоефективні заходи. За даними, попит на цю допомогу великий – протягом червня 2016 року серед усіх виданих кредитів щотижня від 40% до 70% становлять саме.

 

Уряд об’єднав зусилля з ОДА і запустив місцеві програми заходів з енергозбереження для населення, що дає змогу людям отримати більший розмір державної допомоги. Таким чином, громадяни України мають можливість отримати безповоротну грошову допомогу не тільки з державного, а й додатково 15 – 20% з обласного або іншого місцевого бюджету.

 

На цей рік фінансування збільшено втричі – 700 млн грн. Це означає, що ще 300 тисяч українських родин можуть отримати від держави ресурси для того, щоб провести, а значить заощаджувати свої власні ресурси, які раніше вони витрачали на те, щоб купувати тепло, яке виробляється з російського газу.

 

Після впровадження енергоефективних заходів в окремих багатоповерхових будинках економія теплової енергії та газу, за даними, сягає 45-55 %, а витрати на житлово-комунальні послуги знизилися на 20-50 %. Це вагомий показник як для гаманця пересічного українця, так і для держави в цілому. Якщо він зростатиме у геометричній прогресії, Україна швидше стане енергетично незалежною.

 

Крім того, Уряд відновив соціальну справедливість. Раніше держава через штучно занижені тарифи дотувала і багатих, і бідних, загалом 15 мільйонів домогосподарств. У 2014 році, до прикладу, пряма дотація «Нафтогазу2 на знижку становила 114 млрд грн. У цьому році на субсидії українцям (8-9 млн. домогосподарств) планується виділити 35 млрд грн. Це різниця, яка роками кралася з кишень українців, а могла спрямовуватися на ремонт доріг, підтримку лікарень, шкіл, будівництво нових дитячих садочків.

 

Механізм нарахування субсидій значно удосконалено. Він спрощений та передбачає індивідуальний підхід щодо розрахунку розміру субсидії, який здійснюється окремо для кожної сім’ї і залежить виключно від доходів. Це означає, що заможні споживачі платитимуть за себе самостійно, а люди з меншим доходом будуть отримувати підтримки з держбюджету.

 

Послугу максимально наближено до людей. Відтепер не потрібно їздити до районного центру, щоб оформити субсидію. Це можна зробити у селищній раді або через Інтернет-мережу (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

 

Субсидія призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Вонаавтоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.

 

Уряд скасував обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не мають офіційної зайнятості і не перебувають на обліку як безробітні. Якщо дохід для працездатних осіб менший від прожиткового мінімуму, для розрахунку субсидії береться сума у розмірі двох прожиткових мінімумів.

 

Для громадян, які одержують стипендію або соціальні виплати, під час визначення сукупного доходу враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат. Субсидію мають можливість отримати навіть ті, хто орендує житло.

 

Удавана дешевизна газу стимулювала його неефективне використання населенням – навіщо економити, якщо дешево. Уряд знизив соціальний норматив до 5,5 куб м газу, що стимулюватиме людей і кватирку зачиняти, і утеплитися, і зробити так, щоб споживати мало газу, а в масштабах країни сприяти відмові від російського блакитного палива.

 

Це не влаштовує лобістів при владі, які звикли десятиріччями отримувати свою корупційну газову «ренту». Заклики до необґрунтованого зменшення тарифів є популістськими. Всі, хто говорить про низьку ціну на український газ – виступають проти української енергонезалежності. Позаяк невиправдано низькі тарифи вбивають український видобуток. За 25 років власний видобуток впав з 55 до менше ніж 20 млрд  кубів.

 

http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=249155553&cat_id=244828445&ctime=1467368400883




21 липня 2016, 13:50
Держава турбується про тебе
З 1 травня 2016 року в Україні діє єдина ціна на газ для всіх споживачів. Уряд, вперше за роки української незалежності, наважився на непопулярний крок, піднявши тарифи на газ до ринкових, та розпочав масштабну боротьбу з корупційними схемами на газовому ринку

докладніше »



04 липня 2016, 15:13
До уваги пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами) призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»

докладніше »



01 липня 2016, 10:57
Роз’яснення Міністерства соціальної політики України щодо змін у законодавстві про внутрішньо переміщених осіб
Кабінетом Міністрів України 8 червня 2016 року прийнято постанови № 352 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509» та № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». З метою запровадження єдиних підходів щодо виконання вищезазначених рішень Уряду та відповідно до пункту 4 протокольного рішення від 16 червня 2016 р. за результатами селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр – міністра Павла Розенка щодо організації роботи з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, Мінсоцполітики України надає відповіді з найбільш актуальних питань.

докладніше »



06 квітня 2016, 11:17
ПОЛОЖЕННЯ про фестиваль української народної іграшки та гри
ПОЛОЖЕННЯ про фестиваль української народної іграшки та гри

докладніше »



04 квітня 2016, 16:56
Головне управління Держпраці у Луганській області інформує про реформування системи управління охороною праці в Україні
Головне управління Держпраці у Луганській області інформує суб’єктів господарювання, які відносяться до незначного ступеня ризику, щодо питання необхідності впровадження на підприємствах системи управління виробничими ризиками з метою самостійного визначення заходів з їх мінімізації та постійного контролю за їх виконанням.

докладніше »



03 лютого 2016, 09:18
Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення
ЗАКОН УКРАЇНИ Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення

докладніше »



19 січня 2016, 14:37
Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна
22 січня відбулися дві рівнозначні за важливістю події української історії: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки (Четвертий Універсал Української Центральної Ради) та об’єднання українських історичних земель рівно через рік – 1919 року в результаті проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР.

докладніше »



17 грудня 2015, 12:10
Пенсійному фонду України – 25 років
Свій відлік часу Пенсійний фонд України почав 21 грудня 1990 року, коли  згідно з постановою Ради Міністрів УРСР і Ради Федерації незалежних профспілок України створено Українське республіканське відділення союзного Пенсійного фонду.  Ідея створення фонду для фінансування пенсійних виплат, право на які виникає при умовах сплати страхових внесків робітниками та роботодавцями тільки розроблялася та повинна була пройти шлях багаторічних іспитів, а також довести свою правильність та життєздатність.

докладніше »



14 грудня 2015, 10:22
Знакові події Революції Гідності
21 листопада 2015 року Україна відзначала День Гідності та Свободи, вшановувала подвиг Героїв Небесної Сотні. Протягом грудня 2015 року – лютого 2016 року виповнюватимуться річниці знакових дат, пов’язаних з Революцією Гідності

докладніше »



10 листопада 2015, 12:00
Україна протягом 2015 року вшановує 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького
Історична довідка Роман-Марія-Олександр Шептицький народився 29 липня 1865 року в селі Прилбичі Яворівського повіту на Львівщині. Він походив з однієї із найдавніших і найзаможніших українських боярських родів Галичини. Протягом XVI–XVII століть Шептицькі подарували історії плеяду найвищих церковних ієрархів греко-католицької і римо-католицької церков – Варлаам Шептицький, єпископ у Львові; Атанасій і Лев Шептицькі, єпископи львівські, пізніше Києво-Галицькі митрополити. Вони стали засновниками-фундаторами собору св. Юра у Львові.

докладніше »



15 вересня 2015, 09:15
Загроза фашизму у XXI столітті (до Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму) Актуалізація загрози фашизму у XXI столітті
Питання війни і миру сьогодні знову перебувають на першому місці міжнародного та європейського порядку денного. Російська Федерація, цинічно розтоптавши міжнародне право, анексувавши Крим та розпаливши збройний конфлікт на Донбасі, сьогодні знову руйнує систему європейської та світової безпеки. Зухвала російська агресія становить загрозу не лише для України, а й для всього цивілізованого світу, його безпеки і стабільності.

докладніше »



15 вересня 2015, 09:11
Докази фашизації політичного режиму Російської Федерації та російського суспільства
Путінська Росія намагається захопити всі території, де мешкають етнічні росіяни і російськомовні. За останні 20 років Росія напала на Грузію, спровокувала конфлікт у Молдові, підтримуючи штучно створені нею ж сепаратистські режими на частині території цих країн, придушила кривавими репресіями волелюбний чеченський народ, здійснила збройну інтервенцію в Україну.

докладніше »



14 вересня 2015, 09:34
Втрати України від фашизму
На українських теренах відбулася майже половина всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій Другої світової війни, саме в Україні було розгромлено більше половини нацистських військ.

докладніше »



14 вересня 2015, 09:30
Внесок України у боротьбу проти фашизму
Близько 2,5 мільйонів наших співвітчизників за бойові та трудові подвиги були відзначені орденами і медалями. За виняткову мужність 2 тисячі з них удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Тричі Героєм став прославлений Іван Кожедуб, двічі Героями — ще 32 українці. Першим прапор Перемоги над Рейхстагом встановив наш земляк — Олексій Берест. Багато вихідців з України займали чільні місця у командуванні Червоної армії.

докладніше »




||

Архів по роках:

20152016
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера