01 квітня 2015, 16:20

На окупованій території Луганської області залишилося 74% страхувальників

Про роботу Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань ішлося на традиційному брифінгу для ЗМІ в обласній військово-цивільній адміністрації. В.о. начальника луганського управління виконавчої дирекції Наталія Машко розповіла, що з лютого 2015 року Фонд працює в місті Сєвєродонецьку (з листопада 2014 він був переміщений до Сватового).
На контрольованій Україною території Луганської області працює сім відділень, зокрема, у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та Кремінському, Попаснянському, Старобільському й Станично-Луганському районах.
Основними завданнями Фонду є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів на виробництві, попередження нещасних випадків і професійних захворювань, медична, соціальна та профілактична реабілітація працездатності потерпілих і відшкодування їм шкоди.
Наталія Машко підкреслила, що в нинішніх обставинах пріоритетний напрям діяльності – це надання страхових, фінансових витрат на медичну та соціальну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів військових дій. Цю роботу регулює Порядок, затверджений постановою Фонду в грудні 2014 року. Так, переселенці мають право на призначення та (або) продовження раніше призначених страхових виплат, страхових витрат на медичну та соціальну допомогу безпосередньо в робочих органах Фонду за фактичним місцем проживання (перебування), що має бути підтверджено довідкою про взяття на облік.
Вже на 1 березня 2015 року виплачено щомісячних страхових виплат по втраті працездатності 8458 тимчасово переміщеним особам.
Головним джерелом доходів до бюджету Фонду є страхові внески роботодавців, штрафні санкції та погашення недоїмки.
Станом на 1 січня поточного року в Державному реєстрі соціального страхування Луганської області перебуває 58421 страхувальник, у той же час на окупованій території залишилося 43172 страхувальники, або 74 відсотки від загальної кількості.
Наприкінці минулого року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який об’єднав правові, фінансові, організаційні обов’язки і основи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

На брифінгу розглянули й питання щодо надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Такий Порядок набрав чинності 6 січня 2015 року. Про це розповіла в. о. директора виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду Людмила Косогова. Цим Порядком передбачено надання допомоги з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання застрахованим особам.
Зазначене матеріальне забезпечення надається виключно громадянам, які перебували (перебувають) у трудових відносинах із підприємствами або фізичними особами-підприємцями, перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО на територію, контрольовану Україною. Також цю допомогу можуть одержати ті, хто не отримав її до моменту переміщення, та не можуть отримати на підставі закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Датою переміщення застрахованої особи є дата, зазначена в довідці про взяття на облік. Підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності й по вагітності та пологах є виключно виданий у встановленому порядку оригінал листка непрацездатності. Для отримання матеріального забезпечення з тимчасової непрацездатності й по вагітності та пологах застрахованій особі необхідно надати низку документів, які подаються до органів Фонду.
Документи подаються до органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а саме, особи які переселилися в:
- Біловодський, Марківський і Міловський райони – до Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції (смт Біловодськ, вул. Шевченка, 16);
- Старобільський, Новоайдарський і Новопсковський райони – до Новоайдарської міжрайонної виконавчої дирекції (смт Новоайдар, вул. Банкова, 16);
- Сватівський, Троїцький та Білокуракинський райони – до Сватівської міжрайонної виконавчої дирекції (м. Сватове, просп. Заводський, 9);
- м. Лисичанськ і прилеглі селища – до Лисичанської міської виконавчої дирекції (м. Лисичанськ, просп. Леніна, 127);
- м. Сєвєродонецьк та прилеглі селища – до Сєвєродонецької міської виконавчої дирекції (м. Сєвєродонецьк, просп. Радянський, 17);
- Попаснянський район – до Первомайської виконавчої дирекції, яка знаходиться за адресою м. Сєвєродонецьк, просп. Радянський, 17.
Протягом 10 днів із моменту отримання документів відповідна дирекція приймає рішення або відмовити в призначенні, або призначити. У разі позитивного рішення дирекція протягом 10-ти робочих днів зобов'язана виплатити суму застрахованій особі.