12 квітня 2015, 17:00

Великдень на Луганщині – мінометні обстріли, автоматні перестрілки й дуже мало людей у церквах

Сподівання, що Великдень на Луганщині буде мирним, на жаль, не справдилися. На більшій частині контрольованої Україною території області бойових дій не було, однак в окремих точках зафіксовані обстріли та перестрілки. Сьогодні (12.04) увечері позиції українських військових на околиці Кримського були обстріляні з автоматичної зброї. Очевидно, автоматним вогнем бойовики вирішили відсвяткувати одне з найбільших християнських свят. Востаннє автоматні черги лунали тут о 19.10. Інформації про поранених чи загиблих немає. В ніч на неділю опорні пункти наших силовиків у Троїцькому були обстріляні з мінометів (позиції бойовиків розташовані на віддалі всього 700 метрів). На щастя, ніхто в результаті обстрілу не поранений і не загинув, зранку в Троїцькому дотримується режим бойової тиші.

В Станично-Луганському районі поблизу рибгоспу в обід пролунали три потужні вибухи, які було добре чути в райцентрі. Походження вибухів поки не встановлене. У решті гарячих точок Луганщини протягом доби не стріляли.

-Особливістю цьогорічного Великодня на Луганщині стало те, що святити паски прийшло дуже мало людей, - повідомляє керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль. – У Трьохізбенці (де стара, величезна козацька церква) на Великодню службу прийшла десь чверть прихожан. Люди побоялися прийти на свято, пам’ятаючи, що в кінці січня бойовики кілька разів влучили в церкву снарядами з «Градів». У Троїцькому (Попаснянський район поблизу Дебальцева) у величезну кам’яну церкву святити паски прийшло десь 70 селян (зазвичай приходило до 300). Священика тут не було, службу проводив диякон. На початку лютого в церкву влучило кілька снарядів від «Градів», які знищили вівтар. У Старому Айдарі (Станично-Луганський район) в церкву прийшло кілька десятків прихожан (у мирний час – кілька сотень). У Кримському з огляду на постійні бойові дії службу вирішили не проводити взагалі. Церква протягом дня відкрита, однак у неї прийшла мінімальна кількість селян. Загалом у населених пунктах на лінії розмежування вогню святити паски сьогодні вирішила десь третина від загальної кількості прихожан. Причини, чому люди вирішили залишитися дома, - зрозумілі.

Усім мешканцям Луганщини, незалежно від того, змогли вони піти в церкву чи ні, я щиро бажаю гарних Великодніх свят і мирного неба над головою.