Про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні та у Луганській області розповів на брифінгу для засобів масової інформації в. о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області Андрій Хорошко.
Він зазначив, що епізоотична ситуація в Україні значно погіршилася. Розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС) в Україні триває з серпня 2012 року у вигляді поодиноких випадків, а у 2014-2015 роках набуло широких масштабів.
АЧС – надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується високою смертністю тварин та великими економічними збитками в державі. Людина АЧС не хворіє, хворіють лише дикі кабани та свині.
З 2012 року в Україні зареєстровано 36 випадків виникнення АЧС, з них 19 – в 2015 році, а саме: в Чернігівській області – 11, Київській – 4, а у Сумській, Житомирській, Рівненській та Полтавській – по 1 випадку.
Однак, як підкреслив Андрій Хорошко, з другої половини 2014 року та до сьогоднішнього дня в Луганській області не виявлено жодного випадку АЧС у Луганській області. Епізоотична ситуація на контрольованій Україною території Луганщини повністю під контролем служб ветеринарної медицини області.
Але спеціалістам служби ветеринарної медицини області не відомо, яка ситуація з АЧС склалася на окупованій території області.
У поточному році в Україні під час проведення заходів з ліквідації АЧС вже знищено понад 70 тис. голів свиней. Подальше розповсюдження хвороби загрожує торгівельними обмеженнями для України, в першу чергу, у вигляді заборони експорту м’яса свинини та фуражного зерна.
З метою недопущення подальшого поширення збудника африканської чуми свиней на території України 3 серпня 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо проведення Державною службою ветеринарної медицини України позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням продукції з них.
На цей час у Луганській області територіальними органами державної служби ветеринарної медицини проводяться позапланові перевірки вищевказаних суб’єктів господарювання.
Андрій Хорошко звернувся до всіх володарів домашніх тварин та власників господарств з вирощування свиней дотримуватися усіх запобіжних заходів щодо недопущення заносу хвороби та спалаху інфекції.
Сьогодні в світі не існує вакцини від африканської чуми свиней, для профілактики ветеринари прищеплюють тварину вакциною проти класичної чуми свиней. Коли підтверджується діагноз АЧС, тварин знищують.
|