Надання населенню субсидії регламентується Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.1997 № 1050 з доповненнями та змінами) (далі – Положення).
Відповідно до п. 8 Положення: для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам:
- доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами - на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання,
- розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня").
До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Згідно з п.12. Положення: субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік.
Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках - за попередній календарний рік.
За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб.
Розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
Для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході пенсіонера враховується розмір призначеної щомісячної пенсії.
Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.
Для громадян, які одержують (одержували):
- стипендію,
- соціальні виплати (допомоги):
- при народженні (усиновленні) дитини,
- до досягнення дитиною трирічного віку,
- по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку,
- за дитиною-інвалідом віком до 18 років,
- інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу,
- допомоги по безробіттю,
- компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії,
у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.
Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць. Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць
у 2015 році
Соціальні і демографічні
групи населення
|
Розмір прожиткового мінімуму
|
01.01.2015 – 30.08.2015
|
з 01.09.2015
|
Діти віком до 6 років
|
1032 грн.
|
1167 грн.
|
Діти віком від 6 до 18 років
|
1286 грн.
|
1455 грн.
|
Працездатні особи
|
1218 грн.
|
1378 грн.
|
Особи, які втратили працездатність
|
949 грн.
|
1074 грн.
|
Загальний показник
|
1176 грн.
|
1330 грн.
|
|