16 вересня 2015, 17:05

Відбулася виїзна нарада з питань ВІЛ-інфекції, туберкульозу та замісної підтримуючої у Луганській області

У Луганській облдержадміністрації відбулася виїзна нарада з питань

ВІЛ-інфекції, туберкульозу та замісної підтримуючої у Луганській області. У заході взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик, представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Державної пенітенціарної служби України, провідних міжнародних та громадських організацій.

Зазначене питання розглядалося в контексті спільної координації дій державних органів влади та неурядових міжнародних і вітчизняних організацій щодо виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії

ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2018 роки та Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016 роки.

Звертаючись до присутніх Ольга Лішик підкреслила, що на окупованій території залишилося багато спеціалізованих медичних закладів для лікування хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Тому на контрольованій Україною території області вкрай не вистачає медичного обладнання та техніки, а те, що є або в непрацюючому стані, або фізично та морально застаріло. Мета обласної влади – оснастити лікарні Луганщини новим обладнанням.

Ольга Лішик наголосила, що в області немає сучасної лабораторії третього рівня з мікробіологічної діагностики туберкульозу, яка вкрай потрібна. У цьому її підтримала директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Наталія Нізова та підкреслила, що одним з головних завдань обласної влади є створення Центру моніторингу та оцінки захворюваності на ВІЛ та туберкульоз.

Андрій Славуцький, голова підгрупи з питань ВІЛ, туберкульозу, замісної підтримувальної терапії кластеру ООН з охорони здоров’я, зазначив, що київські колеги приїхали до області надати допомогу в цій соціально значущій проблемі, обговорити нагальні питання.

У свою чергу заступник голови Національної ради з питань ВІЛ-інфекції та туберкульозу, голова Координаційної ради з питань ВІЛ-інфекції та туберкульозу, голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк подякував Луганській облдержадміністрації за те, що за півроку в області було багато зроблено щодо вирішення цих питань та зазначив, що керівники ОДА не соромляться говорити про існуючи проблеми, не приховують їх.

Одним з доповідачів на нараді була головний лікар Луганського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД Юлія Трощий. Вона акцентувала увагу присутніх на таких проблемних питаннях: відсутність відремонтованих приміщень для роботи Центру, недостатнє забезпечення багатовартісним обладнанням для інструментального та лабораторного дослідження, нестача санітарного транспорту, неукомплектованість кадрами, в тому числі професійними, та відсутність досвіду роботи співробітників Центру. Про певні труднощі, що існують у фтизіатричній службі області, розповів головний лікар Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру Роман Нужний. Серед них: недостатня кількість лікарів-фтизіатрів та лаборантів, недостатнє забезпечення багатовартісним обладнанням для рентгенологічного дослідження, відсутність хірургічного відділення для лікування хворих.

На засіданні було зазначено, що європейське бюро ВООЗ поставило перед Україною задачу найближчими роками знизити захворюваність на туберкульоз у 10 разів. Спільними зусиллями буде подолана складна ситуація в області з ВІЧ та туберкульозом.