|
У м. Старобільськ, що на Луганщині, на базі Луганського національного університету ім. Т. Шевченка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми взаємодії громадянського суспільства та Збройних Сил України», яку ініційовала група цивільно-військового співробітництва (CIMIC) сектору «А» зони АТО. В якості організаторів форуму виступили Міністерство оборони України, Луганська обласна військово-цивільна адміністрація, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка та Українська миротворча школа.
Конференція об'єднала фахівців з різних сфер навколо проблем цивільно-військового співробітництва фіхівців МО України, професорсько-викладацький склад навчальних закладів Луганщини, Донеччини та Харківщини, державних службовців, представників міжнародних організацій (МКЧХ) благодійних фондів, громадських організацій та преси.
Учасників форуму привітав керівник сектору «А» генерал-майор Олександр Павлюк.
«– Підрозділи ЗС України – це боєготові військові організми, які не тільки у повній мірі забезпечують виконання бойових завдань вздовж лінії розмежування в рамках Мінських домовленостей, але й здійснюють всебічну допомогу населенню містечок та сіл у зоні АТО. Відновлюються зруйновані будинки, школи, життєво необхідні лінії комунікації, енергопостачання а також інші критичної інфраструктури. У складі ЗС України діють групи цивільно-військового співробітництва (СІМІС), які мають головним завданням саме ці завдання. Водночас в сторону захисників України продовжуються випади, й особливо з боку ЗМІ, які продовжують дискредитувати особовий склад, який воює. ЗС України виконують завдання та водночас потребують допомоги в рамках цивільно-військового співробітництва. Захисники України мають відчувати: за ними стоїть потуга усієї українського громадського суспільства та держави.
У центрі обговорення форуму опинилися доповіді доктора юридичних наук Н. Савінової «Інформаційна віктимізація населення: деякі засоби інформаційної протидії», доктора соціологічних наук І. Кононова «Масова свідомість населення Луганщини в зоні воєнного конфлікту і врахування її особливостей ЗСУ», доктора філологічних наук, професора К. Глуховцевої «Мовні інновації сьогодення і реалії інформаційної війни», кандидата юридичних наук підполковника І. Коропатніка «Діяльність груп цивільно-військового співробітництва як засіб зміцнення довіри до ЗС України (на прикладі Луганської області), кандидата соціологічних наук А. Черноусова «Вимірювання громадської думки як перший крок на шляху побудови довіри між армією та населення», речника АТО у Луганській області підполковника Руслана Ткачука «Особливості інформування про хід антитерористичної операції (на прикладі Луганської області), начальника Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» полковника В. Ємбакова «Особливості військово-патріотичного виховання учнівської молоді в умовах проведення антитерористичної операції» тощо.
За підсумками конференції опрацьовано рекомендації РНБОУ та відповідним структурам Міністерства оборони України щодо розв’язання актуальних проблем цивільно-військового співробітництва.
За інформацією речника АТО у Луганській області підполковника Руслана Ткачука
|