|
Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області, головний державний санітарний лікар області Володимир Жданов на брифінгу для ЗМІ, присвяченому ситуації із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип на Луганщині, зауважив, що в епідемічному сезоні 2015-2016 років за даними ВОЗ у північній півкулі циркулюватиме три штами вірусу грипу: А – H1N1 Каліфорнія та H2N3 Швейцарія та вірус В Phuket.
На сьогоднішній день рівень захворюваності в Луганській області не перевищує середній показник за останні 10 років. За другий тиждень 2016 року захворіло 2639 людей, з них трьом було поставлено клінічний діагноз грип. З загальної кількості осіб, що захворіли, 196 було госпіталізовано, з них з тяжким респіраторним синдромом – 65 хворих, у тому числі 25 з пневмонією різної етіології. Найбільш уразливою категорією є діти. Захворіли 1451 дитина.
Всього з начала року захворіло 4402 особи.
Володимир Жданов зазначив, що на сьогоднішній день на контрольованій Україною території області немає померлих від респіраторних інфекцій та грипу.
Він підкреслив, що найефективнішим засобом профілактики від грипу та його тяжких ускладнень є вакцинація та закликав, поки ще є час, зробити щеплення, адже за прогнозами підйом захворюваності на Луганщині очікується на середину лютого. На сьогоднішній день в Україні зареєстровано дев’ять вакцин різних виробників, які можна придбати в аптечній мережі.
Зараз близько до порогового рівня захворюваності на ГРВІ та грип знаходяться лише Сватівський та Новопсковський райони. Загалом по області за другий тиждень року спостерігається підвищення захворюваності, але епідемічний поріг не перейдено й рівень захворюваності не визиває тривоги.
Присутня на брифінгу головний позаштатний дитячий інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Олена Коляденко нагадала, що до групи підвищеного ризику відносяться діти (від 6 до 24 місяців), люди похилого віку (старше ніж 65 років), вагітні жінки, хворі на сахарний діабет та з патологією органів дихання й серцево-судинної системи, особи з іншими хронічними захворюваннями, порушенням функції нирок, з імунодефіцитом та громадяни, що знаходяться в закладах тривалого перебування.
Головними ознаками сезонного грипу є висока температура (її різке підвищення), сухий кашель, головний біль, біль у м’язах, суглобах, слабкість. При появі зазначених симптомів треба негайно звернутися до лікаря та не займатися самолікуванням. Адже тільки лікар може поставити правильний діагноз та назначити відповідне лікування.
Володимир Жданов та Олена Коляденко наголосили, що окрім вакцинації проти захворювання грипом існують такі заходи профілактики: виключити контакти із хворими на грип, але якщо це неможливо – використовувати медичні маски, при підвищеному підйомі захворюваності – обмежити відвідування масових заходів, дотримуватися правил особистої гігієни, часто мити руки з милом, провітрювати приміщення, проводити його вологе прибирання, не переохолоджуватися.
|