Відновлення житла, соціальної та комунальної інфраструктури Попаснянського району фактично почалося з березня 2015 року. Луганській обласній державній адміністрації – обласній військово-цивільній адміністрації, Попаснянській військово-цивільній адміністрації разом з місцевими радами вдалося залучити в район кілька серйозних міжнародних організацій та бюджетне фінансування.
Міжнародні організації в основному зайнялися відновленням індивідуального житлового фонду й допомогою постраждалим, а бюджетне фінансування спрямоване на соціальну та комунальну сферу, багатоквартирний житловий фонд. З державного та обласного бюджетів на об’єкти Попаснянського району було залучено близько 60 млн грн.
Під час бойових дій в районі постраждало 2805 об’єктів, у т. ч. багатоквартирні та приватні будинки, міські, сільські, селищні клуби, школи, дитячі садочки й автодорожня інфраструктура.
Бюджетним кодексом України не передбачені видатки місцевих бюджетів на відновлення приватного сектору, що постраждав унаслідок проведення АТО. Відновлення житла повинно проводитися в межах чинного законодавства за рахунок коштів державного бюджету.
Протягом 2015 року на території району відновлювалася інфраструктура за рахунок коштів з різних джерел фінансування.
За 2015 рік по проектах, що фінансувалися за рахунок субвенції на відновлення (реконструкцію, будівництво, капітальний ремонт) інфраструктури Попаснянського району було виділено кошти з державного бюджету у розмірі 32,842 млн грн та затверджено перелік у кількості 108 об’єктів.
З них:
82 – житлові будинки;
1 – ремонт вуличного освітлення;
7 – капітальний ремонт асфальтобетонного покриття доріг у
м. Попасній;
1 – ремонт будівлі гуртожитку;
1 – капітальний ремонт гаражів та приміщень будівлі швидкої медичної допомоги КУ «Попаснянська ЦРЛ» у м. Попасній;
1 – реконструкція приміщень КУ «Попасняський районний центр первинно-санітарної допомоги» по вул. Леніна, 151 у м. Попасній (вбудоване приміщення);
2 – ремонт дошкільних навчальних закладів;
1 – ремонт дитячої школи мистецтв;
10 – ремонт сільських, селищних, міських будинків культури (клубів);
1 – ремонт водокачки;
1 – ремонт дитячо-юнацької спортивної школи;
1 – ремонт багатопрофільної гімназії.
Фактично профінансовано та проведено касових видатків на загальну суму 31,776 млн грн. Повністю завершені ремонтні роботи по 103 об’єктах житлового фонду та соціальної сфери.
Також виділено кошти з обласного та районного бюджетів на загальну суму 22,1 млн грн на поточний та капітальний ремонти й реконструкцію 43 об’єктів соціальної сфери практично по всій території району. Це – дитячі садочки, школи, амбулаторії, фельдшерські пункти, клуби, дитяча школа мистецтв.
Відновлення приватного житла на сьогодні залишається найбільшою проблемою для району. Було виділено більше ніж 600 тис. грн для надання матеріальної допомоги населенню, в тому числі постраждалим від конфлікту.
До районної комунальної власності прийнята транспортна лікарня, проводиться оптимізація мережі медичних установ другого рівня, проведені ремонти в окремих медичних установах першого рівня – сільських ФАПах та амбулаторіях Комишувахи, Білогорівки, Троїцького, Оріхового, Золотого.
Вперше за багато років на суму близько 3 млн грн придбане нове медичне обладнання в лікарні, амбулаторії та ФАПи, нові парти й дошки – в школи, музичні інструменти та обладнання – в музичну школу і РБК. Значну допомогу надавали й волонтери.
Центральна районна лікарня повністю переведена на економне освітлення – придбані та встановлені найекономічніші на сьогодні діодні лампи. Також для роботи при надзвичайних ситуаціях 25 генераторами оснащені котельні шкіл і лікарень. Сім об’єктів освіти цього року переведені з газового на вугільне опалення. Майже всі об’єкти соцсфери в Попасній отримали нові пластикові вікна.
|