02 березня 2016, 11:29

На Луганщині хочуть створити університетський науково-дослідницький центр за американськими зразками

У Старобільську пройшли урочистості з нагоди святкування 95-ї річниці від дня створення Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. 
За 95 років існування університетом було підготовлено понад 100 тисяч фахівців з вищою освітою для різних галузей. Серед випускників – видатні діячі науки і культури, відомі вчені, політичні діячі. 
Сьогодні Луганський національний університет імені Тараса Шевченка є дійсним членом Міжнародної та Європейської асоціації університетів. Високий фаховий рівень провідного закладу двічі підтверджений зовнішнім незалежним експертним оцінюванням. 
«Я дуже вдячний викладацькому складу. Я розумію, яке непросте рішення було прийнято цими героїчними людьми, які не просто покинули все, що мали, але й зберегли ідею всього свого життя і почали відразу займатися проблематикою відродження університету, – зазначив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. – На минулому тижні я був у Києві на переговорах із Світовим банком. Іноземні фахівці під час цих переговорів повідомили, що єдиний шанс зробити прорив на Луганщині – це інтелектуальний прорив. У ході дискусії виникла ідея, яку підтримую з першої секунди, як вона пролунала. Це створення у нас на Луганщині потужного університетського центру на кшталт сучасних американських зразків. Коли під назвою «університет» розуміється не тільки викладання і гуртожитки для студентів але й потужні сучасні лабораторії, розвиток наукових напрямів. З боку Світового банку я отримав усне погодження с концепцією створення цього проекту. Я сподіваюсь, що він візьме на себе фінансування цього проекту. Створення такого науково-дослідницького центру буде притягувати на Луганщину велику кількість інтелектуалів». 
«Луганський національний університет є і буде форпостом українства на луганській землі», – зауважив ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, професор Сергій Савченко. 
Г. Тука вручив почесні відзнаки та грамоти Луганської обласної військово-цивільної адміністрації викладачам університету та його ректору. 
Привітати університет зі святом завітав і народний депутат, колишній ректор університету Віталій Курило. 
«Наш університет переживав складні часи. Коли в 1937-1938 роках розстріляли практично всю професуру, україністів звинувативши їх у націоналізмі, а у 1939 надали ім’я Тараса Шевченка. Під час Другої світової війни ми пережили дві евакуації і зараз переживаємо третю. В 90-ті роки регіональна влада хотіла знищити університет, але ми вижили в тих умовах і стали ще сильнішими. Зараз ми маємо партнерів у десятках країн світу. Ще у 2014 році у нас вчилося 2000 студентів – це п’ятий показник по всій Україні. Ми можемо дуже багато говорити про наших випускників та про наших викладачів, професуру – це ті ким ми пишаємося і це дійсно герої», – відзначив Віталій Семенович.