11 березня 2016, 13:53

Педагоги Луганщини взяли участь у конференції «Українська миротворча освіта: ціна миру»

Днями у Києві відбулася конференція «Українська миротворча освіта: ціна миру», під час якої були представлені підсумки конкурсу планів-конспектів Уроку миротворчості «Учителі змін» вчителів Донецької, Луганської, Одеської, Херсонської та Запорізької областей.
Захід було організовано в рамках проектної діяльності Української миротворчої школи за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, спільно з Міністерством освіти і науки України.
Для участі з номінації «Учителі змін: розвиток культури добросусідства й миротворчої освіти на Півдні і Сході України» було подано 148 розробок, з яких 65 представили педагоги Луганської області.
Загалом у конференції взяли участь 25 педагогів з Луганщини. На заході були присутні керівник проекту «Українська миротворчашкола» Ігор Семиволос, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна. Голова громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, керівник громадської організації Фонд «Європа ХХІ», керівник освітнього напрямку УМШ Галіна Усатенко презентувала Освітню стратегію Української миротворчої школи, яка передбачає миротворчий компонент у середній освіті й освіті дорослих. 
Експерти та профільні консультанти високо оцінили розробки освітян Луганщини. На першому етапі роботи оцінювалися за такими критеріями: наявність змістовного наповнення уроку (заходу) компонентом миротворчості, толерантності, діалогу в громаді; різноманітність методичних підходів та оригінальність розробки; використання інноваційних методик і вправ; застосування групових та індивідуальних форм роботи на уроці; творчий підхід автора до створення додаткових матеріалів для уроку; грамотність оформлення, відповідність технічним вимогам.
Переможцями визнано: Катерину Сідлецьку (смт Новопськов) – за розробку виховної години «Ми різні – ми рівні»; Наталію Абраменко (Марківський район) – за виховний захід «Будемо небайдужі до чужого горя»; Ларису Коломієць (Міловський район) – за годину спілкування з елементами тренінгу на тему «Конфлікт та шляхи його вирішення»; Олену Шиняєву (м. Сєвєродонецьк) – за сценарій ігрової програми «В поисках сокровищ». 
Заохочення отримали Оксана Кудінова (Марківський район), яка представила батьківські збори «Уроки спілкування», та Оксана Бутко (Кремінський район) за розробку «Вирішуємо конфлікти». 
Як ініціативу було відмічено позаурочний захід «Мир на крилах янголів» Юлії Мовмиги (м. Сєвєродонецьк).