Голова Марківської райдержадміністрації Віктор Чернік у ході апаратної наради в облдержадміністрації розповів про соціально-економічний розвиток району за 2015 рік.
Він зазначив, що суспільно-політична ситуація на Марківщині є стабільною та передбачуваною.
У районі відповідально поставилися до виконання законодавства України про декомунізацію: були демонтовані всі пам’ятники та перейменовані вулиці, назви яких залишилися від минулих тоталітарних часів.
У рамках реалізації проекту «Реформа управління на Сході України» у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) був проведений ремонт приміщення Центру надання адміністративних послуг на суму 157,1 тис. грн та придбана техніка і меблі на суму 201,82 тис. грн.
Віктор Чернік підкреслив, що у порівнянні з попереднім періодом бюджет району збільшився на 10,7 млн грн або 73,3 %.
Через те, що на території району у 2014 році були перереєстровані чотири підприємства, до Державного бюджету України мобілізовано 10 млн 480 тис. грн, що в 2,9 рази більше, ніж у 2014 році. З обласного бюджету до району додатково було залучено 1 млн 652, 5 тис. грн.
Заборгованість з виплати заробітної плати по економічно активних підприємствах станом на початок 2016 року відсутня, а соціальні та пенсійні виплати забезпечувалися в повному обсязі.
За призначенням субсидії у 2015 році звернулося 3906 сімей, яким вона вже призначена. Були проблеми з нарахуванням, однак на сьогодні вони вже вирішені.
На Марківщині працює дитячий оздоровчий центр «Лісова Галявина», де маленькі жителі області відпочивають та оздоровлюються.
Голова райдержадміністрації підкреслив, що в районі є проблеми з наданням житла дітям-сиротам. Однак, вже сьогодні розглядається питання щодо створення соціального житла для відповідної категорії маленьких громадян. Минулого року Марківською селищною радою для дитини-сироти було придбано 1 квартиру, а всього на обліку таких дітей та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 13.
На території Марківського району функціонує 8 прийомних сімей, у яких виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Провідна роль в економіці району належить сільському господарству. Так, з 116,6 тис. га площі району 99,1 тис. га – це сільськогосподарські угіддя, з них рілля – 66,1 тис. га.
У 2015 році район отримав добрий врожай зернових культур та соняшника й посів перше місце в області за цими показниками. Валовий збір зерна становить 71,7 тис. тонн, урожайність – 45,5 ц/га. Вдалий був і врожай соняшника. З площі 16,1 тис. га зібрано 32,6 тис. тонн насіння, урожайність становила 20,2 ц/га.
На початок 2016 року в сільгосппідприємствах району налічується 2511 голів великої рогатої худоби, у тому числі корів – 769 голів (на 2 % більше, ніж у 2014 році). За 2015 рік аграрними підприємствами району вироблено 3820 тонн молока, що на 8 % більше, ніж у минулому році.
Було підкреслено, що маючи свій сироробний завод, район не достатньо виробляє молока, тому в цьому напрямі також буде продовжена робота.
Марківський сирзавод розширив асортимент продукції та збільшив виробництво, за добу випускається 3-4 тонни сиру.
Харчова промисловість в районі представлена також «Хлібокомбінатом Марківського райспоживтовариства», де об’єм товарної продукції збільшився у 1,5 рази: хлібобулочних виробів – на 45 %, кондитерських – на 62 %.
У цьому році в районі планується запустити асфальтно-бетонний завод, залучити інвестиції для початку роботи цегельного заводу, провести ремонти доріг та інших сфер інфраструктури району, для чого до районного бюджету на розробку проектів закладено 100 тис. грн.
|