11 липня 2016, 12:30

Юрій Гарбуз проінспектував аграрний комплекс Білокуракінщини

8 липня голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз відвідав з робочою поїздкою Білокуракінщину. Метою поїздки стала оцінка готовності сільгоспвиробників району до жнив.

 

Відбулися зустрічі з фермерами, селянами, представниками громадськості. Також було проведено робочу нараду, в якій взяли участь керівники всіх райдержадміністрацій Луганщини, представники фермерських господарств області, та науковці.

 

У 2016 році в Луганській області планується зібрати врожай зернових та зернобобових культур з 314 тис га рілля. Зокрема, 245 тис га озимої пшениці, 4,5 тис га озимого ячменю, 54 тисячі га ячменю ярого, 1,5 гороху. Прогнозована врожайність на поточний рік складає 35-50 центнерів з гектару.

 

За попередніми оцінками на Луганщині планується зібрати 1-1,2 млн. т зернових та зернобобових культур.

 

Наразі агропромислові трейдери, що працюють на території Луганщини, зменшили рівень розриву в закупівлі зернових культур на 600-650 гривень за пай, обумовлюючи наявністю в області інфраструктурних і логістичних перешкод та проведення антитерористичної операції.

 

Для зменшення логістичних перепон з державного бюджету на ремонт доріг Луганщини вже виділено 265 млн. гривень. Готується проект створення залізничної гілки, що поєднає агропромислові центри регіону – міста Сватове та Старобільськ.

 

Одним з головних завдань, на думку Юрія Гарбуза, є не лише ефективний збір врожаю, а й забезпечення його подальшого зберігання та збуту. Саме тому необхідно відновити повноцінну роботу зерносховищ області та провести аудит цьогорічного закупу зерна:

 

«У регіоні є всі передумови для того, щоб в активі аграрного фонду Луганщини зберігалося 100 тис. тон зернових культур. Це дасть змогу збувати сільськогосподарські продукти за ринковою ціною».

 

Серед пріоритетів також створення на території області підприємств-переробників зерна, м’ясної та молочної продукції:

 

«Нам вкрай необхідний борошномельний комбінат потужністю 300-500 тон на добу. Окрім того, у Біловодському районі планується створити м’ясокомбінат, що дасть змогу розвиватися тваринництву Луганщини», - заявив Юрій Гарбуз.