Порядок проставлення апостиля.

Порядок проставлення апостиля.

 

 

     10 січня 2002 року Україна приєдналася до Конвенції 1961 року, що скасовує вимогу консульської легалізації іноземних офіційних документів (Конвенція набула чинності для України 22 грудня 2003 року). Після цього єдиною формальною вимогою для легалізації офіційних документів у стосунках України з державами - учасницями цієї Конвенції є наявність апостилю.

      Апостиль – це спеціальний штамп, що легалізує за кордоном офіційні документи, засвідчуючи справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.

       Згідно з наказом Міністерства юстиції України від 19.01.2012 № 94/5 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 січня 2012 року               № 94/20407, термін розгляду документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, поданих для проставлення апостиля, має складати не більше одного робочого дня.

       У виняткових випадках (хвороба, звільнення, довготривала відпустка відповідних працівників Укрдержреєстру) термін розгляду документів про державну реєстрацію актів цивільного стану може бути продовжений до трьох робочих днів. І лише у разі відсутності на поданих документах відмітки Головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, а також у випадках, коли необхідно отримати зразок підпису посадової особи, відбитка печатки, штампа органу державної реєстрації актів цивільного стану, іншої додаткової інформації, термін проставлення апостиля може скласти до двадцяти робочих днів.