Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Міста обласного значення Антрацит
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 28 березня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійМіста обласного значення
Антрацит

Антрацит - шахтарське місто, заснований у 1895 р., розташоване у східній частині Луганської області в 100 км від обласного центра. Площа 61,3 кв. км. Населення – 86,7 тис. чол. Економіка міста представлена такими галузями, як: вугільна (71% загального обсягу виробництва міста), машинобудівна (24%), харчова (4,8%) і ін. У серійному виробництві 9 міських промислових підприємств - труби, фарбована рулонна сталь для виготовлення металевої черепиці, спецпрофілі, гаражі, кіоски, запчастини гірськошахтного устаткування, сільськогосподарській техніці, фільтри, реле.

Історічна довідка

На межі земель України та Росії розташоване шахтарське місто Антрацит. Назва міста свідчить про його промислову спеціалізацію та трудову біографію. Це місто шахтарів, які видобувають високоякісне вугілля “антрацит”, що й дало ім’я місту.
Антрацит засновано у 1895 році. До жовтня 1917 року теріторія міста входила до складу Таганрогського округу Області Великого Війська Донського. В 1920 році, коли націоналізовані шахти були об’єднані в Боковське рудоуправління, селищу була надана офіційна назва Боково-Антрацит. В 1936 році він став районним центром, у 1938 році Боково-Антрацит був віднесений до категорії міста районного підпорядкування.
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 28.12.1962 р. м.Боково-Антрацит було перетворено на м.Антрацит обласного підпорядкування в сучасних адміністративних межах.

Природнокліматична характеристика, місце розташування, площа

Антрацит – місто обласного підпорядкування розташоване в південній частині області, в 70 км від Луганська та 32 км від кордону з Ростовською областю Росії.
Територія Антрацитівської міської ради складає 61 кв. км, міста Антрацита 29 кв. км. Довжина міста з півночі на південь – 9,2 км, зі сходу на захід 7,8 км. Рельєф неспокійний. Висота рельєфу від 240 до 250 м над рівнем моря. Антрацит знаходиться в різкоконтинентальній кліматичній зоні з досить посушливим літом та м’якою з помірними опадами зимою, з нестійким сніговим покровом. Середня температура найбільш теплого місяця (липня) + 23С, а самого холодного (січня) –5С-7С. Максимальна температура влітку досягає +42С, мінімальна в окремі зими досягає – 40С.
Весняні заморозки спостерігаються в другій декаді квітня, а перші осінні – в другій декаді вересня. Середня сума опадів від 150 мм до 320 мм з різким коливанням по рокам. Висота сніжного покрову складає в середньому                     6-11 см. Через часті відлиги сніговий покров нестійкий, земля промерзає на глибину від 0,7 до 1м.
Географічне положення вигідне. Місто розташоване в центрі Донецького кряжу на отрогах південно-східної частини Нагольного кряжу, якій має складну геологічну історію.
У кінці девонського періоду на його місці утворився прогиб земної кори, який далі був заповнений водами кам’яновугільного моря. Протягом кам’яновугільного періоду море багато раз зникало і знову з’являлось.
Донецька впадина заповнювалась товщею опадочних пород: вапняка, глинами, підносними пластинами та прошаруванням вугілля. Нараховується більш 200 пластів вугілля робочої потужності; 50 пластів від 45 см до 2м. Теплотворна здатність 7800-8350 кал/кг.
Промислові запаси вугілля всього – 102,495 млн. тонн, у тому числі по розробленим пластам – 66,981 млн. тонн. Промислові запаси вугілля на глибині до 600 м. - 5,561 млн. тонн, 601 – 1200 м. – 54,654 млн. тонн, більше 1200м. – 42,280 млн. тонн. Промислові запаси на пластах з кутом падання до 35 град. – 102,495 млн. тонн, у тому числі с потужністю більш одного метра – 49,500 млн. тонн. Усі промислові запаси вугілля мають марку А. 
Надра міста Антрацита мають 3% усіх запасів антрациту в світі.
Нагольний кряж багатий кристалічним гранітним гнейсом. Є родовища       кольорових металів, золота, вапняку, глини, піщанику.
Антрацит розташований у степовій зоні. Грунт різноманітний: чорнозем, каштановий, суглинистий, кам’янистий.
На ресурси води місто не багате, є декілька невеликих річок, притоків річок Нагольна та Міус. Крім того є декілька штучно створених водойомів, , ставків, зон відпочинку. За даними геологів на території міста є кілька підземних озер.       
Рослинність: дуб, клен, тополя, береза, сосна, кльон, терновник, вільха, верба, акація тощо.
 
Адміністративно - територіальний устрій

В адміністративному підпорядкуванні міста знаходяться 6 селищ міського типу: Боково-Платове, Верхній Нагольчик, Дубівське, Кам’яне, Кріпенське і Щотове, а також 5 селищ: Садове, Христофорівка, Лісне, Степове, хутір Мельникове; ті 2 села: Зелений Курган і Оріхове.
        
Місцеві ради
 
В Антрацитівську місцеву раду обрано 48 депутатів. В 6 селищних рад обрано 120 депутатів: Боково-Платівська селищна рада – 20, Верхньо-нагольчикська – 15, Дубівська – 21, Кріпенська – 20, Щотівська – 23.
Сільських рад не має.

Населення

Чисельність населення в місті складає 86 тис. осіб.
Національний склад: українці, росіяни, білоруси, татари, тощо. Всього більше 50 національностей.
Щільність населення – 1465,6 осіб на кв.км.
Народжуваність – 6,67 немовлят на 1000 населення.
Смертність – 15,6 осіб на 1000 населення.

Зайнятість населення

В усіх сферах економічної діяльності працює 20,8 тис. осіб.
В промисловості зайняті 10,8 тис. осіб.

Освіта

Вищих навчальних закладів усіх рівнів – 5, в т.ч.:
  • Антрацитівський факультет гірничої справи і транспорту Східноукраїнського Національного університету ім. В. Даля;
  • Антрацитівський філіал кафедри програмного забезпечення ЕОМ та ЕМ Харківського національного університету радіоелектроніки;

в т.ч. навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації:

  • Антрацитівський технікум радіоелектронного приладобудування;
  • Антрацитівське медичне училище;
  • Антрацитівський професійний будівельний ліцей;
  • Антрацитівський ліцей автомобільного транспорту.
Загальноосвітніх навчально-виховних закладів – 31. Дошкільних закладів – 17.
Професійно-технічних училищ – 3.

Охорона здоров’я

В місті працюють 16 медичних установ, в т.ч. 10 лікарняних установ і 6 полікліничних установ, серед них психоневрологічний та наркодиспансери обласного підпорядкування. В них працюють 1366 осіб, в т.ч. лікарів – 238, середнього медичного персоналу – 766, молодший медичний персонал – 590.
Кількість ліжко-місць – 590.

Культурно-освітні  заклади  і мистецтво

Театрів в місті немає. Філармонії немає.
Бібліотек – 15
Клубів – 12
Кіноустанов – 1
Пам’ятників історії ті культури – 30
Музей – 1, шкільних музеїв – 4
Парків культури та відпочинку – 2
Дитяча музична школа – 1
В культурно-освітніх закладах і мистецтві працюють 200 осіб.
Видатні працівникі – Заслужений працівник культури України – Неліпович Зігмунд Карлович.
Композитор Луганщини – Дубров Олександр Миколайович
5 колективів мають звання “Народний”.
1 коллектив має звання “Зразковий”.
5 народних самодіяльних майстрів Луганщини.
2 народних самодіяльних художників Луганщини.
 
Фізична  культура та спорт
 
В місті є стадіон “Авангард” на 12 тис. місць. Спортивних залів – 4, працюють 15 секцій.
Видатні спортсмени – Ігор Коробчинський – олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики, чемпіон світу; Місютін Григорій – олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики; Попов Ігор – призер чемпіонату Европи з волейболу; Шелегеда Роман – Призер чемпіонату Европи серед юніорів з вільної боротьби, Гуцко Анастасія – призер чемпіонату Европи з шахів серед молоді, Авескулов

Молодіжна та сімейна політика

Інфраструктура підтримки молодіжної та сімейної політики складається з:
  • відділу у справах сім’ї та молоді Антрацитівської міської ради;
  • центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді;
  • служби у справі неповнолітніх;
  • громадської молодіжної організації “Антрацитівська спілка молоді”;
  • молодіжних організацій за інтересами;
  • жіночих громадських організацій (молодіжні секції);
  • “школи молодої сім’ї”;
  • “школи матерів”;
Для формування національної самосвідомості молоді, пропаганди та відродження національних традицій та обрядів проводяться свята: “Різдвяні зустрічі”, “Любов та нечисть у Крещенський вечорок”, “Івана Купала”, “Веснянки”.
Створені етнографічні музеї “Українська світлиця”, фольклорні ансамблі “Барвінок” та “Берегиня”. Функціонує клуб “Юних друзів прикордонників”, традиційними стали святкові проводи у Збройні Сили України.
У місті створені ті успешно діють волонтерські загони.
Популярністю у молоді користується конкурси та розважальні програми для молоді: “КВН”, “Ранкова зірка Антрациту”, “Брейн-ринг”, тощо.
Здійснюється координація літньої оздоровчої компанії.

Релігійне   життя

В місті діють 15 релігійних організацій різних конфесій. Серед віруючих більшість сповідує православну христіянську віру і відвідують храми УПЦ: Свято-Покровську, Свято-Олександра Невського, Свято-Георгіївську, Свято-Казанську, Ікони Божої Матері “Скоропослушниці”, Рівноапостольної Ніни церкви.
Активно діють у місті громади свідків Іегови, Євангельских христіян баптистів. Досить чисельна мусульманська громада “Аль-Іхлас”. (У місті мешкає 1,2 % населення татарської національності).
В селищі Боково-Платове знаходиться пам’ятник архітектури храм Олександра Невського (1854 р.).

Засоби   масової  інформації

Телебачення в місті ведуть телеканали: УТ-1, 1+1, Інтер, Новий канал + “Антел”, ОРТ, Ентер-фільм, ICTV, РТР “Планета”, ТРК “Україна”, РЕН-TV, СТБ.
Працює антрацитівський телеканал “Антел”, засновником якого є колектив. Найбільш популярні передачі цього каналу: Антрацитівська телевізійна служба новин (АТСН), Страна “Добряндія”, Покоління “ПИ”.
Друковані засоби масової інформації: міськрайгазета “Антрацитовский вестник”, засновником якої є міська та районна ради. Газета виходить двічі на тиждень загальним тиражем – 11238 примірників, в т.ч. у вівторок – 4292 прим., в п’ятницю – 6946 прим.
В місті щотижня виходять також газети: “Фонарь”, “Товарищ”, я ку видає державне підприємство “Антрацит” і терком ПРВП.
Щотижня виходить газета “Большая перемена” для учнівської молоді.
Розповсюджуються газети: “Пресс-Шанс”, з новинами про життя міст Красний Луч, Антрацит, Сніжне, Торез та газета “Діалог” (м. Ровеньки).
Найбільш популярні газети: “Антрацитовский вестник”, “Наша газета”, “Земля -кормилица”. 
||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера