Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Міста обласного значення Кіровськ
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: субота, 27 квітня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійМіста обласного значення
Кіровськ
Площа

35 кв. км

Відстані

70 км від м. Луганська,
в 4 км від залізничної станції Голубівка
на лінії Камишеваха – Дебальцево

Географічні дані

Місто розташовано у східній частині Донецького кряжу на р. Сіверський Донець, у західній частині Луганської області.
Основною водною артерією, яка окаймляє західну околицю міста, є р.Лугань, середня ширина якої в районі міста 2,0 км.
Клімат – помірно-континентальний, який характеризується жарким та сухим літом з засухливо-суховійними явищами та відносно холодною та малосніжною зимою з частими відлигами. У формуванні клімату беруть участь декілька видів вітряних мас, але домінують континентальні – 70 %. Переважним напрямком вітру вподовж року є східний.

Кордони

Межує з містами обласного підпорядкування: м. Стаханов – на півдні, м. Первомайськ – на заході, Попаснянський район – на півночі-сході та Слав’яносербським районом – на сході. Довжина міста зі сходу на захід – 6,5 км, з півночі на південь – 7 км.

Адміністративно-територіальні одиниці

В межах міста Кіровська розташовані 3 селища міського типу: Донецьке, Новотошківське та Червоногвардійське. Селище м. т. Донецький знаходиться за 7кмм від міста Кіровська на лівому березі р.Лугань; селище м.т. Новотошківське за 12 км на північний захід від м.Кіровська на автостраді Лисичанськ – Луганськ (Бахмутський шлях); селище м.т. Червоногвардійське за 13 км від міста Кіровська та у 4 км від міста Стаханова.

Населення    

За станом на 01.01.2005р.
Наявне населення –41,7 тис.осіб
Від населення області становило 1,7%
у тому числі:
міського-41,2
сільського – 0,5

Історична довідка

Територія, де зараз розташоване м.Кіровськ, була заселена ще в І-ІІІ тисячоліттях н.е. Про це свідчать кургани, які існують в данії місцевості. Деякі з них було розкопано археологами. В одному з них, який було досліджено у 1947 р., науковці знайшли поховання кіммерійського періоду Х-ІХ в.в. до н.е. У 50-60 р.р. ХVIII в.ця територія входила до складу Слав’яносербії. Вона досталася сербському офіцерові П.Голубу, який прийняв російське підданство.
У 1764 р. він заснував поселення, яке згодом стало називатися його ім’ям і нараховувало 4 двори з 20 поселенцями.
У 1897 р. в селищі рудника мешкало 3,8 тис. чол., а за даними перепису 1939р. – 26,5 тис. чол. До 1944 р. населений пункт, на місці якого виникло м.Кіровськ, мало назву селище Голубівський рудник.
З перших днів віроломного нападу німецько- фашистських загарбників на нашу країну шахтарі піднялися на боротьбу з ворогом. 3200 голубівчан створили загін ополченців. 12 липня 1942 р. фашистам вдалося захопити сел.Голубівський рудник. Шкода, нанесена німецько-фашистськими загарбниками, склала 6017300 тис. карб.
Тільки гірничого обладнання було знищено на 25,8 млн. карб. Неселення селища зменшилося порівняно з довоєнною кількістю у 9 разів.
3 вересня 1943 р. частини 266-й Артемівської Червонопрапорної дивізії під командуванням полковника К.Г.Ребрикова звільнили сел.Голубівський рудник. Необхідні були героїчні зусилля, щоб повернути до життя зруйновані шахти, створити нормальні умови для праці та побуту гірників.
З 1944 р. сел. Голубівський рудник стає Голубівським районом м.Кадієвки.
Згідно з Указом Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 р. виділено у самостійну адміністративну одиницю – м.Кіровськ обласного підпорядкування.

Природні ресурси

Мінерально-сировинна база міста, в основному, складається з паливно-енергетичної сировини і супутних корисних копалин (кам’яне вугілля, вільний газ, конденсат, метан). Запаси кам’яного вугілля вичерпуються.
Грунти на території м.Кіровська здебільшого черноземи звичайні неглибокі та суглинки, зустрічаються засолені.

Кількість культових споруд (церкви, монастирі, костели, мечеті, молитовні доми, синагоги, інше).

5 культових та 1 орендоване приміщення. Показник забезпеченості релігійних організацій культовими будівлями в цілому складає 83,3%.
Не має культової будівлі тільки Християнська церква Повного
   ||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера