Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Міста обласного значення Ровеньки
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: п'ятниця, 26 квітня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійМіста обласного значення
Ровеньки
Площа

217,1 кв.км

Відстань

60 км від міста Луганська

Географічні данні

Ровеньки розташовані на півдні Луганської області. Його положення відповідає 48,2 град. північної широти і 39,2 градуси східної довготи. Довжина з півночі на південь - 27 км, зі сходу на захід - 24км.
 По території міста протікають ріки: Грузська, Вишневецька, Лівий Тузлов, Нагольна, Ровеньок, Ровенецька. Їхня загальна довжина 70,4 км. Є 7 ставків загальною площею дзеркала 58 га.
Клімат - помірно-континентальний, із тривалим і спекотним літом, порівняно холодною зимою. Середня температура повітря в липні +22°, у січні -7°. Кількість опадів - 458 мм у рік; максимальна - 661 мм, мінімальна - 280 мм.. Переважними вітрами протягомроку є східні і південно-східні.

Кордони        

Межує зАнтрацитівськимрайоном, м.Свердловськ, Ростовською областю.

Адміністративно-територіальні одиниці

Ровеньки - місто обласного значення. Воно поєднує:
10 селищ міського типу: смт.Великокам’янка, Гірник,. Дзержінський, Кленовий, Михайлівна, Нагольно-Тарасівка, Новодар’ївка, Тацине, Пролетарський, Ясенівський
 14 сільських населених пунктів: с.Коробкіно,
Покровка,Березівка, Вальянівське, Велике Медвежье, Калинівка, Новоукраїнка, Чапаївка, Червоний Колос, Благівка, Грибоваха, Новодар’ївка, Платонівна, Ульянівка.
У склад міста входять сім селищних рад: Дзержинська, Кленова, Михайлівська, Нагольно-Тарасівська, Новодар’ївська, Пролетарська і Ясенівська; а також Благівська сільська рада.

Населення

За станом на 1.01.2005.г
 наявне населення– 88,9 тис.осіб.,
 або 3,6%від населення області
 у тому числі:
 міського- 85,5 тис.осіб.
 сільського –3,4 тис.осіб.

В місті Ровеньки мешкає - 51,9тис.осіб

Населення селищ на 1.01.05г.:
смт. Великокам’янка-1246 осіб
смт. Гірник-843 осіб
смт. Дзержінський-8691 осіб
смт. Кленовий-2258 осіб
смт. Михайлівка- 3063 осіб
смт. Нагольно-Тарасівка- 2090 осіб
смт. Новодар’ївка- 4509 осіб
смт. Пролетарський - 1548 осіб
смт. Тацине- 290 осіб
смт. Ясенівський -9141 осіб

Станом на 1.01.02г. згідно Всеукраїнського перепису населення у селах проживає:
с.Короб кіно -69 осіб
с.Покровка -98 осіб
с.Березівка -31 особа
с.Вальянівське - 235 осіб
с.ВеликеМедвежье- немає
с.Калинівка - 287 осіб
с.Новоукраїнка-357 осіб
с.Чапаївка-438 осіб
с.Червоний Колос - 183 осіб
с.Благівка-709 осіб
с.Грибовара-394 осіб
с.Новодар’ївка- 193 осіб
с.Платонівна-409 осіб
с.Ульянівка.-246 осіб

Історична довідка

Уперше місто Ровеньки згадується в грамоті 1705 року як невелике поселення Осиковий Ровеньок, що було закладено козаками і біглими селянами.
НаприкінціXVІІІ століття землі від Азова до Бахмута були подаровані Катериною ІІ військовому отаману Війська Донського Василю Петровичу Орлову, у їх склад увійшла і Ровенецька слобода.
Мешканціслободи займалися, в основному, сільським господарством. Але вже з кінця XІХ століття в околицях слободи почали добувати кам'яне вугілля. У 1877 році на шахтах Благовіщенській, Каршинській, Козабелівській, Прищепинській добувалося більш 190 тонн вугілля в рік.
У 1884 році вже діяла Єкатерининська (нині Донецька) залізниця, одна з гілок якої вела до станції Ровеньки.
На початку XX століття Ровеньківська слобода являла собою розвинутий у торгово-промисловому відношенні населений пункт. Тут проводилося п'ять ярмарків у рік, працювали численні магазини і крамниці. У "Енциклопедичному словнику" Брокгауза і Ефрона від 1899 р. слобода Ровеньки означена в числі чотирьох тисяч найважливіших населених пунктів Російської імперії. У 1906 році в слободі відкрився пивоварний завод, що працює і сьогодні.
У 1934 році Ровеньки одержали статус міста.

Природні ресурси

Ровеньки знаходяться в межіпівнічної частини Донецького кряжу, що і визначає ландшафт території. Ґрунтовий покрив на схилах рельєфу - кам'янистий, хрящуватий, рідше - суглинний. Дуже розповсюджений на грядах і схилах дерновий ґрунт. Верхній шар ґрунту складається з чорнозему, апороди, що створюютьґрунт є важкосуглинні льоси і продукти вивітрювання мергельно-крейдових і сланцево-піщаних порід. У цілому нараховується близько 170 видів ґрунтів.
Основним видом корисних копалин на території міста є кам'яне вугілля. Промислові запаси вугілля на підприємствах ДП "Ровенькиантрацит" у технічних межах шахт за станом на 01.01.05 року склали 177,4 млн.тонн антрациту.

Заповідники

У 1972 році заснований ландшафтний заказник місцевого значення "Молодогвардійський" площею 8 га. Є два ботанічних пам'ятники природи: "Віковий дуб" і "Вікова липа" віком більш 150 років.
||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера