Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Міста обласного значення Рубіжне
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: субота, 27 квітня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійМіста обласного значення
Рубіжне
Історична довідка

Земля, на якій розташоване місто Рубіжне, має багату і славну історію.
В результаті пошукових робіт аматорів-археологів міського Товариства охорони пам’ятників історії культури було виявлено більше ніж десяти зупинок палеолітичного і мезолітичного часу. На околицях міста знайдені дві неолітичні зупинки. В історичному творі „Слово о полку Ігорева” цю територію назвали диким полем. Пізніше вона стала батьківщиною донського козацтва.
У 1730 році полковник Рашкевич заснував на правому березі Дінця пост Рубіж. Пізніше там виросло село Рубіжне (пізніше - м. Пролетарськ, а нині - м. Лисичанськ). Заснування нашого міста напряму пов’язане з будівництвом залізниці Лисичанськ - Куп’янськ у 1894-1895р.р. залізниця довжиною 124 км 836м була прокладена за 1,5 роки. 17 грудня 1895р. по ній почалися рухатися потяги. Роз’їзд на лівому березі Сіверського Дінця отримав назву поблизу розташованого правобережного села Рубіжне, мешканці якого будували ділянку залізниці від Сіверського Дінця до Кременої. В час будівництва роз’їзда був відкритий великий піщаний кар’єр, який називався Рубіжанським.
У 1898р. була збудована друга колія залізниці, роз’їзд став розширений і у 1900р. перетворений у вантажний пункт піску та виробів з нього. У 1904р. Рубіжне стає залізничною станцією.
Будівництво селища „Руско-краска” (у майбутньому м.Рубіжне) стало результатом розвитку в нашому регіоні анілінобарвникової промисловості. Початок у 1914р. першої світової війни перешкодило імпорту барвників з Німеччини в Росію. Це вдарило по фабрикантам-текстильщикам. У Москві заснували товариство хімічного барвникового виробництва „Руско-краска”, яке прийняло рішення про будівництво заводу в межах станції Рубіжне. Головну роль у виборі місця відіграла близькість джерел сировини, палива та води. Питання транспортування вирішила залізниця. Тут же був дешевий будівельний матеріал: крейда, вапно та пісок. Робоча сила надходила до станції з околишніх сел у пошуках заробітку. Місцевий землевласник Мартиненко дешево продав акціонерному товариству 1840 десятин неродючої землі. 17 липня 1915 року на відстані півкілометра від залізничної станції почалося будівництво заводу „Руско-краска”. На будівництві працювали сотні холопів з підводами з Боровеньковської та інших волостей Старобільского уїзду Харківської губернії. Обладнання завозили з Риги, Ревеля, Єкатеринослава та інших міст.
Разом з заводом були заложені перші житлові будинки.
Поряд з заводом „Руско-краска” будувався завод акціонерного товариства „Коксобензол”. Російське товариство для виробництва та продажу пороху будувало цехи заводу вибухових речовин (тепер казенний хімзавод „Зоря”).
Народження трьох заводів „Руско-краска”, „Коксобензол” і „Вибухових речовин” знаменувало появу в Росії нової галузі промисловості.
У 1916р. у Рубіжному мешкало 3 тис. Чоловік. В будинках барачного типу знаходилась двокласна школа, де навчалося 50 дітей.        З розширенням будівництва підприємств зростало і розвивалося селище. На сипучі пісках не тільки будувалися дома,аА й насаджувалися дерева, при тому що грунт приходилось завозити здалеку.
Розширявся селишний пункт, зростав його індустріальний потенціал. У квітні 1930 р. у зв’язку з появою Рубіжанського району селище „Руско-краска” було перейменоване у м. Рубіжне, яке стало його центром.
У 1934 році державний житловий фонд зріс до 120, 0 тис.м2 , і в Рубіжному мешкало 21,9 тис.чол.        Містом обласного підпорядкування Рубіжне стало у 1940 році.

Природнокліматична характеристика,
Місце розташування, площа

Рубіжне – місто обласного значення, розташовано на лівому березі ріки Сіверський Донець, у північно-західній частині Луганської області, в 117 кілометрах від Луганська.
Територія міста займає площу 3376 Га. Протяжність міста з півночі на південь - 8,8 км, з заходу на схід – 6 км. Рельєф спокійний. Абсолютні позначки поверхні коливаються від 50 до 90 метрів над рівнем моря.
Місто Рубіжне знаходиться в різкоконтинентальний кліматичній зоні з досить засушливим літом та малосніжною холодною зимою, з нестійким сніговим покривом. Середня температура найбільш теплого місяця (липня) + 21оС: + 22оС, а самого холодного(січня) -7оС:-8оС. Максимальна температура влітку досягає + 39,5оС, мінімальна, в окремі зими досягала – 34оС. Весняні заморозки спостерігаються в другій декаді квітня, а перші осінні – в другій декаді вересня. Тривалість без морозного періоду – 240-260 днів, 22 дні дує вітер південно-східного напрямку (березень-листопад).
Середня сума опадів до 284 мм в квітні-жовтні з різким коливанням по рокам. Висота сніжного покриву складає в середньому 20-48 см. Через часті відлиги сніговий покрив нестійкий, промерзає на глибину від 0,6 до 1,2 м.
На місцевій території поширені будівельні матеріали: вапняк, крейда та піщаник. Крім цього можна виділити два типи ґрунту: лугово-болотний ґрунт пойми ріки Сіверський Донець та дерново-підзолистий піщаний ґрунт. Зелені насадження переважно штучного походження. З півночі, сходу і заходу місто оточують хвойні ліси. Природні ліси зустрічаються лише у водоохоронній зоні ріки Сіверський Донець. Вони представлені листяними породами (дуб, клен, в'яз, акація, різноманітні види тополю).
Основною водною артерією нашого району є ріка Сіверський Донець, яка протікає з заходу на схід.

Населення

Чисельність населення – 64,033 тис. осіб,
у т.ч.: чоловіків – 28,687 тис. осіб; жінок – 35,346 тис. осіб.
Середній вік населення – 38,8 років
Середня довготривалість життя: жінки – 73 роки, чоловіки – 61 рік
Пенсіонерів 21.055 тис. осіб, 32,9 % до наявного населення.
Щільність населення – 1897 осіб на 1 кв. км.
Народжуваність – 5 осіб (на 1000 населення)
Смертність – 11 осіб (на 1000 населення)
Природне скорочення - 6 осіб (на 1000 населення)

Демографічна ситуація

Максимальна чисельність населення міста була зафіксована в 1993 році - 76,5 тис. чол. Починаючи з 1994 року наблюдається щорічне зниження чисельності населення, середньорічний показник якого досяг 1,2 тис. чол.\рік. За останні роки цей показник значно покращився - 0,5 тис.чол.\ рік, що говорить про стабілізацію населення міста Рубіжне в зв’язку з покращенням народжуваємості.
||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера