Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Міста обласного значення Свердловськ
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: субота, 20 квітня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійМіста обласного значення
Свердловськ
Площа

1,3 тис. кв. км
4,87% від території Луганської області

Відстані

Відстань від Свердловська до Луганська:
- залізницею 80 км
- шосейними дорогами 73 км

Географічні дані

Свердловський район розташований у південно-східній частині Луганської області, на сході Донецького кряжу, у північно-східній степовій фізико-географічній зоні.

На території області протікає 7 малих річок.
Найбільші: річки Кундрюч’я – приток Сіверського Дінця,
Нагольна – приток Міуса,
Должик – приток Великої Кам’янки.
Найвища точка – могила Таловська – 335 м.
Середньорічні температури: літня – (+)22ºС, зимова – (-) 10ºС.
Кількість опадів –459-505 мм на рік.

Кордони

Межує з Краснодонським районом на півночі, на заході – з м. Ровеньки Луганської області, на півдні та сході – з Ростовською областю Російської Федерації. Довжина державного кордону – 84 км.

Адміністративно-територіальні одиниці
Міст всього – 2
Селищ – 6
Сіл – 6

Населення

Згідно перепису населення 2001 року:
наявне населення – 124,3 тис. осіб
5 % від населення Луганської області

Кількість населення:
м. Свердловськ – 71,1 тис. осіб
м. Червонопартизанськ – 17,5 тис. осіб
На території селищ – 26,1 тис. осіб
На території сіл – 9,6 тис. осіб

Історична довідка

         Свердловська земля має багате історичне минуле. Стоянки людей кам’яного віку були винайдені 100-70 тисяч років тому. В епоху міді-бронзи тут мешкали скотарські та землеробські племена.
         В І-му тисячолітті до нової ери ремесло відділяється від землеробства, виникає торгівля, рабство. Провальський степ приваблює кочові племена кіммерійців, скіфів, сарматів, печенегів, які залишили після себе кургани-могильники та кам’яних баб.
         На початку 18 століття сюди приходять монголо-татари і довгий час ця територія мала назву “дике поле”.
         Виникнення перших населених пунктів відбулося у 18-19 столітті з дослідженням надр експедиціями. Відкриваються вузлові станції Дебальцеве, Звєрєво та рудники. На початку 20 сторіччя розпочинається будування шахт іноземними промисловцями.
         В 1938 році на основі селищ Шарапкіно, станції Должанської, шахти імені Свердлова було засновано місто Свердловськ.
         Протягом останніх 100 років, завдяки умов енергійного розвитку всієї України в цілому, місто перетворилось на район з розвинутими видобувними, виробничими та торговельними інфраструктурами. Стабільно працює 26 промислових підприємств. Місто Свердловськ та Свердловський район займають сьоме місце серед міст області за обсягом промислового виробництва. За підсумками роботи за 2004 рік шахтами ДП “Свердлов -антрацит” і ТОВ “Термоантрацит” добуто 5858,1 тис. тн вугілля, план виконано на 143,9%. У сільському господарстві завершується реформування власності та виробничих відносин.
         Місто розвиває свій економічний потенціал у тісному зв’язку з багатьма регіонами України, СНД, країн далекого зарубіжжя.

Природні ресурси

Історія розвитку кам’яновугільного басейну розпочалася в 1701 р. із виходом наказу Петра І про пошук рудних родовищ та дослідженнями надр краю експедицією на чолі з Григорієм Капустіним. Але промислове добування вугілля започаткувалося в 19 столітті. На сьогодні в місті та районі працює сім шахт, які добувають кам’яне вугілля марки “А” та чотири збагачувальні фабрики, які переробляють рядове вугілля.
Надра району багаті й на піщаник, вапняк, глинисті сланці, різноманітні глини та суглинки. В цілому нараховується понад 50 видів корисних копалин.
Водні ресурси району незначні. В місті та районі 7 малих річок та 57 водойомів, що розмістилися в руслах річок та балок. Є мінеральні джерела питної води в селах Дар’їно-Єрмаківка й Астахово.
Загальна площа земель району складає 113,2 тис. га. Ґрунтовий покрив кам’янистий, хрящуватий, рідше суглинистий, значна частина ґрунту зазнає ерозії.

Заповідник

Унікальним куточком природи є заповідник Провальський степ. Загальна площа – 587 га, де зростає більше 680 видів рослин, з них більше 100 рідких та зникаючих. У заповіднику знаходиться геологічний пам’ятник - Королівські скелі – довжиною із заходу на схід 1,5 км, на правому березі річки Верхнє Провалля. В Провальському степу рельєф переважною більшістю пагористий, місцевість розчленена балками, грядами та пагорбами. Є 9 балок, глибина яких від 10 до 40 метрів. Найбільш глибока – Верхнє Провалля – у Королівських скелях сягає 70 метрів. В районі є державні заказники з вирощування лікарських рослин – Курячий та Медвежанський.
||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера