Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Райони Антрацитівський
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: вівторок, 21 січня 2025

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійРайони
Антрацитівський
Герб району Карта району

Історична довідка

Вперше район було організовано в 1938 році з назвою Боково-Антрацитівський. З перейменуванням в 1962 році м.Боково-Антрацит на Антрацит відповідно змінив назву і район.

Природні ресурси

Територія району розташована в межах Донецького Кряжу, рельєф якого утворився в результаті взаємодії річних і силових потоків. Суттєвою особливістю району є гривастий рельєф.
Найбільша річка на території району - Міус, яка бере початок біля с.Чернухіно Донецької області, на висоті 263 м над рівнем моря, і впадає в Міуський лиман.
Антрацитівський район входить в степову засушливу зону. Клімат району континентальний, з вираженими засушливо - суховійними явищами.
Ґрунтовий покрив представлений в основному чорноземами важкосуглинного механічного складу. Всі ґрунтові різновидності району характеризуються малою місткістю гумусу - від 2 до 2,5 %.
В межах району головними корисними копалинами є кам'яне вугілля. крім того, зустрічаються свинцево - цинкові руди, золото, вапняк флюсовий. Із природних будівельних матеріалів широко розповсюджені будівельне каміння ( пісчаники, вапняки, цегло - черепична сировина, суглинки і глинисті сланці).
В районі селища Іванівна є джерела мінеральної води.

Площа району

Територія району становить 1,7 тис. кв. км, або 6,4 %території області

Географічні дані

Антрацитівський район розташований в південній частині Луганської області та межує на півночі з Лутугінським, на сході зі Свердловським районами Луганської області; на південному заході - Шахтарським районом Донецької області та на півдні - з Куйбишевським районом Ростовської області.

Район займає надзвичайно вигідне географічне положення.
Дорога республіканського призначення, що проходить по його території, забезпечує автотранспортний зв'язок з Харковом і близьким зарубіжжям - Ростовом і далі - Північним Кавказом.

Найбільша річка на території району - Міус, яка бере початок біля с.Чернухіно Донецької області, на висоті 263 м над рівнем моря, і впадає в Міуський лиман.

Антрацитівський район входить в степову засушливу зону. Клімат району континентальний, з вираженими засушливо - суховійними явищами.

Адміністративно-територіальні одиниці

В адміністративному підпорядкуванні району міститься 42 населених пунктів, з них 6 - селища міського типу і 36 сіл.
В межах району розташовані міста обласного підпорядкування: Антрацит, Красний Луч, Ровеньки.

Населення

35,3 тис.осіб,  у т.ч. міське населення-18,9 тис. осіб, сільське - 16,4 тис.осіб.

||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера