Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Райони Міловський
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: субота, 20 квітня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійРайони
Міловський

Герб районуКарта району

Історична довідка

Міловський район вперше був заснований 20 грудня 1920 року, в теперішніх кордонах - з 8 березня 1966 року. На даний час в його склад входять 29 населених пунктів (28 сіл та смт Мілове, що являється районним центром), 1 селищна, 7 сільських рад.
Кордон з Росією тягнеться на 94,222 км. Його нерідко називають східними воротами Донбасу: по території, вздовж кордону, проходить залізнична магістраль Москва - Кавказ, з якої на територію району відходять залізничні тупіки; автомобільні дороги сполучають район безпосередньо з Марківським і Біловодським районами області, а також з Чертковським районом Ростовської області та Кантемирівським районом Воронезької області Росії. Через територію району проходять газопроводи високого тиску Оренбург - Західний кордон, Оренбург - Новопсков і нафтопровід Самара - Лисичанськ.
Район відомий діючим Стрілецьким кінним заводом, збудованим в 1805 році за Указом Імператриці Катерини-2. В районі створений і діє Луганський обласний комунальний заклад "Козачий кінний театр".
Адміністративний центр району смт Мілове складає одне ціле з російським селищем Чертково Ростовської області (кордон проходить по вулиці Дружби Народів).
З Міловського району в роки Великої Вітчизняної війни почалося визволення України від німецько-фашистських загарбників. На честь цієї події в смт Мілове споруджено меморіальний комплекс "Україна - визволителям", який занесено до державного реєстру нерухомих пам'яток України та затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1761 від 27.12.2001 року "Про занесення пам'яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до державного реєстру нерухомих пам'яток України".
У 12 кілометрах від смт Мілове розташовані державний заповідник "Стрілецький степ", де є понад 400 видів рослинності та біля 200 видів птахів і звірів.

Природні ресурси

В геоморфологічному відношенні територія району - рівнина, розташована на південному схилі Воронезької антеклізи, розчленована долинами річок Камишна, Мілова і Черепаха, ярами та балками. Внаслідок хвилястості рельєфу тут поширені ґрунти різного ступеня змитості.
Яружно-балочна мережа району дуже дренує місцевість, знижує рівень ґрунтових вод, викликає розвиток ерозійних процесів.
Корисні копалини не рудного походження представлені в основному будівельними матеріалами, вапняками, суглинками, глинами та пісками. Обстежені розвідані родовища розподіляються за видами сировини на родовища карбонатних порід, цегельної сировини і охри та пісків будівельних.
Родовища пісків, як правило, в основному представлені дрібнозернистими кварцовими пісками третинного періоду і як правило не придатні для виготовлення бетонів та розчинів внаслідок великого вмісту глиняних домішок.
Незначні родовища різнозернистих кварцових пісків поблизу населених пунктів Стрільцівка, Микільське, Морозівка, Водянолипове, Червона Зоря використовуються населенням та господарствами району для будівельних потреб.
Сільськогосподарські угіддя налічують 81298 га, з них ріллі 60121 га, багаторічних насаджень 574 га, сіножатей 1822 га, пасовищ 18542 га.
Якісна характеристика сільськогосподарських угідь згідно економічної оцінки така: бал бонітету 36, в тому числі: ріллі - 38 балів, багаторічних насаджень - 31 бал, сіножатей - 32 бали, пасовищ - 28 балів. Розораність земель району в цілому складає 62,1 %, а сільгоспугідь 74,3%. Захищеність полезахисними лісосмугами ріллі 1,9%.
Природні умови з невеликою кількістю опадів і сильно розвиненими руйнівними процесами вітрової і водної ерозії грунтів спонукали господарників проводити комплексні заходи по боротьбі зі стихійними явищами. Внаслідок проведених робіт в районі створено 6 тис. га штучних захисних лісонасаджень, тільки за період з 1970 року створено 3,7 тис. га, таких насаджень, при цьому практично закінчено створення системи полезахисних та прияружнобалочних лісосмуг. Збудовано більше 104 погонних кілометрів водозатримуючих земельних валів, які ефективно затримують поверхневі стічні води збагачені продуктами змиву з орних земель. Крім того, збудовано в районі 7 протиерозійних водойм з капітальними гідроспорудами загальною площею водного дзеркала 162 га. Доречі, вздовж берегів водойм і річок створено більше 60 га приберегових водозахисних лісосмуг.
Загальна лісистість району 8%, а площа земель, покритих лісом, складає 8005 га, з них тільки 2,0 тис. га лісів природного походження, а решта 6 тис. га створені зусиллями лісогосподарських підприємств.
Створені захисні лісонасадження, як правило, на дефляційно небезпечних схилах, на бідних по родючості ґрунтах, представлені цінними хвойними та іншими цінними породами: дуб, береза, каштан; чагарниковими породами: ліщина, шипшина, смородина, ірга. Таким чином, цінність насаджень виявляється не тільки в захисті ґрунтів і докорінному перетворенні степового ландшафту, а й в тому, що вони відіграють значну роль в збагаченні дикої фауни, дарують людям цілющі для їх здоров'я плоди і ягоди.

Заповідники

В районі розташований державний заповідник "Стрілецький степ" загальною площею 522 га, де не дозволяється будь-яка господарська діяльність. Крім того створено три заказники місцевого значення. Загальна площа заповідних територій з обмеженою господарською діяльністю складає 1093 га. Тільки на землях ботанічного заказника місцевого значення "Крейдяні відслоєння" біля с. Стрільцівка, де знаходиться знаменита Чечівська гора "Перерва", за паспортними даними Донецького Ботанічного саду АН України росте більше ста рідкісних рослин, з них шість занесені до Червоної книги. Це ковила пірчиста, ковила волосиста, смолівка крейдяна, іссоп крейдяний, норічник крейдяний та дрок донський. Найбільш вражаюча краса степу проявляється в період цвітіння півонії вузьколистної (воронець) в охоронній зоні заповідника "Стрілецький степ" та в заказнику місцевого значення в балці Березова.

Структура земельного фонду (на 01.01.04)

Загальна земельна площа - 97105,0 тис. га
у тому числі : сільськогосподарські угіддя - 81,2 тис. га
із них : рілля - 59,7 тис. га
Ліси і інші лісовкриті площі - 8,05 тис. г

Гуманітарна сфера

Освіта

Кількість професійно-технічних навчальних закладів 1 один.
Кількість денних загальноосвітніх навчальних закладів 14 один.
Чисельність учнів 1938 чол..
Чисельність вчителів 208 чол.
Кількість постійних дошкільних закладів 7 один.
Чисельність дітей 252 чол..
Кількість персоналу 42 чол.
Кількість позашкільних установ (будинки творчості для дітей та юнацтва, клуби юних техніків, екологів, авіа-автолюбителів, інші) 1 один.
Чисельність дітей у них 197 чол.

Охорона здоров'я

Кількість лікувальних закладів 18 один.
в тому числі:

  • центральна районна лікарня 1 один.
  • сільська лікарняна амбулаторія 2 один.
  • фельдшерсько-акушерський пункт 15 один.
  • Кількість ліжок 115 місць

Кількість лікарів 28 чол.
Кількість медичного персоналу 225 чол.
Забезпеченість лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення 68,7 ліжок
Планова ємкість амбулаторно-поліклінічних закладів 250 відв. за зміну
Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення 16,7 чол.

Культура

  • Бібліотеки 17
  • Музеї (включаючи філіали) 1
  • Районні Будинки культури 1
  • Сільські Будинки культури 8
  • Сільські клуби 7
  • Дитячі школи мистецтв 1
  • Пам'ятники історії та культури 22
  • Музейні кімнати 4

Кількість культових споруд ( церкви, монастирі, костели, мечеті, молитовні дома, синагоги, інше)

  • Смт Мілове - Свято-Благовіщенський храм Української православної церкви, вулиця Дружби народів, 103. Керівник - Сазонов В'ячеслав, смт Мілове, вулиця Первомайська, 7, телефон 9-12-46
  • Село Півнівка - Свято-Троїцький храм Української православної церкви
    Керівник - Петро Величко
  • Село Морозівка - Свято-Введенський храм Української православної церкви
    Керівник - Петро Величко
  • Село Микольськ - Свято-Микільський храм Української православної церкви
    Керівник - Володимир Тимошенко
  • Архітектурний пам'ятник - Троїцька церква, охоронний номер - 234-8Р, село Півнівка Міловського району, час будівництва - кінець Х1Х - початок ХХ століття, технічний стан задовільний, використовується за прямим призначенням як діюча церква.

Площа району

Загальна площа району складає - 97105,0 га
Від площі області - 3,6 %

Відстані

  • Відстань від селища Мілове до міста Луганська - 142 км
  • від селища Мілове до селища Біловодськ - 44 км
  • від селища Мілове до селища Марківка - 50 км

Географічні дані

Міловський район - окраїна північно-східної частини Луганської області й України
По території району протікає 3 річки: Камишна, Мілова і Черепаха Найвища точка району - 240,8 м

Кількість опадів - 305 - 845 мм на рік (за 2004 рік)
- 137 - 481 мм на рік (за 2003 рік)

Адміністративно-територіальні одиниці

  • Кількість населених пунктів 29
  • В тому числі:
    Смт Мілове 1
    Сіл 28

Мусіївська сільська рада
Микільська сільська рада
Морозівська сільська рада
Зориківська сільська рада
Стрільцівська сільська рада
Новострільцівська сільська рада
Великоцька сільська рада
Міловська селищна рада

Населення

Чисельність населення - 16,7 тис. осіб на 01.01.2005 року
у тому числі: міського - 5,697 тис. осіб або 34,11%
сільського - 11,003 тис. осіб або 65,89%
Чоловіків - 7,8 тис. осіб
Жінок - 8,9 тис. осіб
Пенсіонерів - 4420 осіб - 26,5% до наявного населення

||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера