Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Луганщина Адміністративно- територіальний устрій Райони Станично-Луганський
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: п'ятниця, 29 березня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)ЛуганщинаАдміністративно- територіальний устрійРайони
Станично-Луганський

Герб району   Карта району

Історична довідка

Знайдені в околицях селища залишки поселення і майстерні по обробці каменю епохи неоліту свідчать про заселення місцевості в VI-IV тисячолітті до нашої ери. Знайдені також поселення епохи бронзи (I тисячоліття до н.е.), могильник салтовської культури (VIII-X ст. н.е.).

У XI столітті тут було половецько-хазарське городище. Половці залишили після себе більш 30 курганів, на деяких з них знайдено кам'яні статуї. У XIV столітті по Сіверському Донцю розселилися монголо-татари.

В другій половині XVI століття з посиленням кріпосного гньоту почалася масова втеча селян на менш заселені землі півдня.

Поряд з іншими поселеннями на лівому березі Сіверського Донця виникло козаче містечко. Первісне розташування селища було біля ріки в трьох кілометрах на схід від озера Станичне. Як свідчить журнал "Козачий вісник" за 1883 рік, площа містечка дорівнювала 60 тис. кв. сажен, обнесений широким валом у 2 аршини, довжиною в 102 сажні і канавою в півтора аршина ширини, що упирається в берег ріки. Курган за назвою Моськин служив козакам спостережним пунктом. У 1684 році козаче поселення зруйнували кримські татари.

Датою заснування селища прийнято вважати 1688 рік, коли містечко було відбудовано знов й одержало назву Луганський по імені річки, що впадає неподалік у Донець, Лугані.

Заселення земель по Сіверському Донцю наприкінці XVII століття відбувалося одночасно з колонізацією цієї території слобідськими полками після придушення селянського повстання під предводительством Кіндратія Булавіна (1707-1708 рр.). У зв'язку з вилученням у Війська Донського значної території і знищенням по Донцю козацьких містечок вище Лугані, містечко Луганський за розташуванням знаходилося на західній границі Війська. Інтенсивне заселення басейну Донця внизу від станиці Луганської (в офіційних документах така назва зустрічається з 1719 року) відбувалося з 30-40 років XVIII ст.

В 1923 році селище Станично-Луганське стало центром однойменного району, розташованого в 20 кілометрах на південний-схід від обласного центру Станично-Луганський район розташований у приміській зоні м. Луганська. Це один з найбільших сільськогосподарських районів у Луганській області, створеної в 1938 році.

Природні ресурси

Район багатий будівельними матеріалами: вапняк, пісковик, пісок, крейда, мергель, різні глини. Є родовища природного газу і нафти, джерела лікувальних мінеральних вод. Державне лісомисливське господарство займає 7% загальної площі району.

Ґрунт родючий, переважно чорнозем. Вживання правильної агротехніки дозволяє збирати високі урожаї сільськогосподарських культур.

Значне місце в господарському комплексі займає лісове господарство. Загальна площа покритих лісом земель складає 28,6 тис. га або 15,1% території району.

На території району знаходиться ВАТ "Луганський облрибкомбінат". Площа його ставків складає 2137,7 га. Тут вирощують такі види риби, як товстолоб, канальний сом, амур, дзеркальний карп.

Заповідники
Станом на 1.01.2005 р. природний заповідний фонд району складає 12 об'єктів, які розташовані на площі 4584 га. Він включає 1 територію загальнодержавного та 11 місцевого значення, які створені для збереження вимираючих видів рослин та тварин, які дозволяють зберегти в первинному вигляді унікальні ландшафти, генофонд рослинного та тваринного світу.

Станично-Луганське відділення Луганського природного заповідника "Придонцівська пойма" - об'єкт загальнодержавного значення, загальна площа якого 560 га.

Заказники місцевого значення:

  • Іхтіологічні - "Деркульський", "Донецький".
  • Ботанічні - "Камишненський", "Піщаний".
  • Загальнозоологічний - "Кіндрашівський".
  • Заповідне урочище "Піщане" та "Киселева балка".
  • Ландшафтний заказник - "Шарів кут".

Пам'ятники природи:

  • Ботанічний "Гришино"
  • Гідрологічні "Кибікінська криниця" та джерело "Великочернігівське"

Культові споруди

20 культових споруд. З них перейшло до власності релігійних організацій 8 приміщень, які раніше були орендовані. 4 церковних споруди є історико-культурними пам`ятками України культового призначення: с.Старий Айдар - Михайлівська церква (збудована у 1771 році), с. Великочернигівка - Троїцька церква (1812-1814 рр.), с. Нижньотепле - церква Іоанна Богослова (1907-1912 рр.), с. Комишне - церква Вознесіння (1897 р.). Готується до внесення до реєстру історико-культурних пам`яток України культового призначення церква в с. Верхній Мінченок (1903-1905 рр.) Показник забезпеченості релігійних організацій різних конфесій культовими будівлями в цілому складає приблизно 89 %


В районі активно здійснюється будівництво нових культових споруд Української Православної Церкви

  • Кісєлєва балка ( будується на пожертви прочан з 2003 року);
  • с. Широке (будується на пожертви прочан та спонсорські кошти);
  • смт. Станично-Луганське - 2 (будується на пожертви прочан).

Площа району

1,9 тис. кв. км,
7,3% території Луганської області

Відстані

Відстань від смт. Станично-Луганське до м. Луганськ

  • залізницею 20 км,
  • шосейними дорогами 14 км

Географічні дані

Район розташований у північно - східній степовій фізико-географічній зоні, на східній частині області.

По території району протікають річки.

  • Сіверський Донець, довжиною 265 км
  • Айдар, довжиною 264 км
  • Лугань, довжиною 198 км
  • Деркул, довжиною 163 км

Середньорічні температури: (+) 7.3ЇС,
літня - (+)15,2ЇС, зимова - (-) 3,9ЇС.
Кількість опадів - 459-505 мм на рік

Адміністративно-територіальні одиниці

  • Селищ міського типу - 2
  • Сільських населених пунктів - 47
  • Кількість селищних рад -2 (Станично-Луганська, Петрівська)
  • Кількість сільських
    рад -16:
    Валуйська, Великочернігівська, Верхньобогданівська, Вільхівська, Гарасимівська, Камишанська, Красноталівська, Миколаївська, Нижньотеплівська, Передільська, Розквітнянська, Талівська, Теплівська, Широківська Чугинська,
    Червоножовтнева,

Населення

Станом на 01.01.2005 р. наявне населення - 50,8 тис. oci6 , або 5,2 % від населення області;
В районному центрі мешкає - 14,2 тис.oci6

||
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера