08 липня 2005,17:00
|
 |
 |
На теренах Луганщини діє майже 700 релігійних організацій.
Станом на 1 липня 2005 року на теренах Луганщини діє 694 релігійні організації які належать до 42 конфесій, течій і напрямків. Серед них 673 громади, 8 обласних об’єднань та управлінь, 4 монастирі, 5 місій, 4 духовних навчальних заклади.
Мережа Української Православної Церкви нараховує 337 громад, єпархіальне управління, 3 монастирі, церковне–співоче училище, 45 недільних шкіл, 9 періодичних видань. Вірними громад УПЦ в області опікується 435 священнослужителів.
Релігійні організації Української Православної Церкви – Київського Патріархату представлені 19 парафіями, єпархіальним управлінням, Східноукраїнським духовним училищем та Свято–Хрестовоздвиженським чоловічим монастирем. 2 та 1 громаду в регіоні мають, відповідно, Українська Греко–Католицька та Римсько–Католицька церкви.
Прихильники протестантизму в області об’єднані у 167 громад 12 напрямків. В області зареєстровані статути релігійних громад Церкви Повного Євангелія – 26 одиниць, Української Християнської Євангельської Церкви 22 одиниці, окремих релігійних громад харизматичної напрямку 13, Свідків Єгови 30 одиниць.
Релігійні громади, що діють у середовищі національних меншин в області представлені: іудейськими релігійними організаціями - 12 громад, іудео–християн – 1 громада, спільнотами незалежного духовного центру мусульман України – 8 громад, незалежною релігійною громадою мусульман - 1, німецька євангелічно–лютеранська церква - 1.
Громади віруючих всіх наявних в регіоні конфесій, течій та напрямків, проводять богослужіння у 464 культових та 205 орендованих приміщеннях. Показник забезпеченості релігійних громад культовими будівлями в цілому складає 97,8%. Найкраще забезпечені культовими будівлями парафії Української православної церкви та громади євангельських християн – баптистів.
В регіоні активно здійснюється будівництво нових культових споруд. Так, впродовж 1992 – 2004 років, було зведено 47 культових будівель, з них 39 в містах, 8 в селах Луганщини. Ведуться роботи з будівництва 15–ти культових споруд: 12 в містах, 3 в селах області.
За сприянням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в області практично завершено передачу культових будівель у власність або користування релігійним громадам.
08 липня 2005,16:46
|
 |
 |
Для Луганської області в учасників автопробігу „Схід і Захід разом” було замало часу.
Вчора до Луганську прибув автопробіг „Схід і Захід разом”. Учасники цієї акції пробули в найсхіднішому місті України лише 2 години, але за цей час просто неможливо дізнатися про проблематику регіону та уявити собі що насправді являє собою Луганська область. Представники автопробігу ще за кілька тижнів виявили бажання відвідати „Транс-Пеле” та зустрітися з його керівництвом. Чому саме це підприємство? Невже воно може характеризувати всю область загалом? Доречи, відділ взаємодії з ЗМІ та зв’язків з громадськістю ЛОДА запропонував учасникам автопробігу відвідати ОАО ХК „Луганськтепловоз”. Організатори „Схід і Захід разом” відмовилися від цієї пропозиції та зазначили, що мають досить мало часу. „Наші учасники дуже хочуть попасти до Святогорського храму і на власні побачити всю його красу та велич”, - зазначила Людмила Мєх - одна з організаторів Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива». Крім цього, за її словами, автопробіг повинен бути в Харкові о 7 годині вечора, де планує працювати два дні. Виходить, що для Луганської області немає часу.
Напередодні заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар мав двадцятихвилинну телефонну розмову з народним депутатом України Ярославом Кендзьором. Зіновій Гузар запросив нардепа до Луганської облдержадміністрації, але той підкреслив, що в учасників автопробігу не буде часу для цього. Що ж, виникає запитання, яку мету собі поставили „Схід і Захід разом”? Об’єднати всі регіони чи зробити собі екскурсію по всій Україні.
Під час зустрічі з журналістами, яких запросили представники облдержадміністрації, учасникам автопробігу все-таки вдалося переговорити ї трохи зрозуміти, що відбувається в нашій області. Для журналістів „Схід і Захід разом” були підготовлені матеріали та фотографії з тих програм, які проводяться на Луганщині.
08 липня 2005,16:29
|
 |
 |
Відкритість влади повинна бути не на словах. – Зиновій Гузар.
Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар провів нараду з керівниками управлінь та структурних підрозділів Луганської облдержадміністрації. Він ознайомився з основними проблемами роботи в регіоні й на місцях, звернув особливу увагу на питання епідеміологічної ситуації в області, вислухав пропозиції щодо реалізації всеукраїнської програми „Туберкульозу – НІ!”, зупинився на проблемами, які існують в галузі міських аптек. За його словами, сьогодні для адміністрації є досить важливим урегулювання подібних питань, бо від цього залежить здоров’я громадян. Наступними кроками, які потрібно зробити негайно, будуть перевірки медичних закладів та фармацевтичних організацій на предмет виконання правил збереження медикаментів.
Крім цього, Зіновій Гузар вислухав пропозиції учасників наради та зазначив, що всі управління повинні бути більш відкритими для засобів масової інформації. „Всі проблеми, які виникають під час нашої роботи, не є закритими для преси, радіо та телебачення, - підкреслив заступник облдержадміністрації. – Наша задача донести їх до відома громадськості та показати, яким чином ми працюємо для їх вирішення”.
08 липня 2005,16:23
|
 |
 |
Місія з’єднати Схід і Захід України дуже напружена, але досить можлива. – Автопробіг «Схід-Захід разом” під гаслом „Разом назавжди” перетнув вчора Луганщину.
„Місія з’єднати Схід і Захід України дуже напружена, але досить можлива”, - заявила Президент всеукраїнського фонду „Журналістська ініціатива” Людмила Мех. Цей фонд разом з двома народними депутатами України Володимиром Зубановим та Ярославом Ксьондзором стали ініціаторами журналістського автопробігу «Схід-Захід разом” під гаслом „Разом назавжди”, який стартував у День Конституції України в Києві та до 10 липня проїде усіма областями країни з заходу на схід.
Непорозуміння між регіонами зникнуть дуже швидко, коли ми створимо у державі таку атмосферу, що для політиків – „геростратів” не буде роздолля”, - вважає народний депутат від народного союзу „Наша Україна” львів’янин Ярослав Ксьондзор. За його думкою, зараз головна причина – в дефіциті у людей в регіонах інформації та спілкування. Ліквідувати його найпростіше через засоби масової інформації, журналістів, які можуть розповісти людям у своїх регіонах про те, як живуть в інших областях країни, тому було вирішено провести саме журналістський автопробіг.
„Ми єдина держава, єдина загальноукраїнська родина, і в нас однакові проблемі: безробіття, невелика пенсія та зарплата – їх нам разом треба вирішувати. А проблеми, на яких намагаються спекулювати: мова, федералізація – не є проблемами”, - впевнений Ярослав Ксьондзор.
„Ми українці, у нас іншої країни немає, і треба знаходити спільну мову один з одним, не дивлячись на те, що ми такі різні, особливо за політичними поглядами”, - переконаний народний депутат від „Партії регіонів” донеччанин Володимир Зубанов. – Ми повинні не тільки слухати, але й чути один одного, і робити кроки назустріч, щоб мати можливість до компромісів навіть у найскладніших політичних питаннях”.
За думкою самих ініціаторів автопробігу – народних депутатів, немає нічого дивного, що ідея єднального заходу виникла одразу у таких різних за політичними поглядами людей. Під час президентських виборів Володимир Зубанов був довіреною особою Віктора Януковича, Ярослав Ксьондзор – довіреною особою Віктора Ющенка. Втім, обидва вони вважають, що ідея консолідації українського суспільства повинна панувати в головах усіх порядних людей, політиків, що по-справжньому вболівають за долю України.
Луганськ став п’ятнадцятим обласним центром України на шляху учасників журналіського автопробігу, в якому беруть участь екіпажі 14 авто з регіональних телерадіокомпаній, а також польського телебачення та „5-го каналу”. В Луганську учасники акції побували на авто підприємстві „Транс-Пеле” та ознайомилися з роботою найкрупнішого в Україні та одного найкращих у Європі підприємств, що займається міжнародними вантажними перевезеннями.
„В кожній області нас зустрічали дивовижно. Ми відкрили для себе Україну, бо в кожному регіоні є справжні перлини, те, чого немає більше ніде. І ми тільки впевнилися у тім, що Україна була б неповноцінною і недосконалою, як би від неї відрубали чи то цю могуть металургійного та вугільного Донбасу, чи то неповторну івано-франківську космачівську писанку”, - заявив Ярослав Ксьондзор. Він також розповів, що під час святкування Дня Незалежності 24 серпня художні колективи зі сході відправляться на виступи до західних регіонів України, а фольклорні колективи із Львівщини, Волині, Тернопільщини приїдуть до Донбасу.
08 липня 2005,16:17
|
 |
 |
Завтра в Лутугино пройде ярмарок м’ясної і молочної продукції.
Завтра, 9 липня в Лутугино на площі біля райдержадміністрації з 7.00 до 12.00 відбудеться сільськогосподарський ярмарок, присвячений початку збиральних робіт на полях. Планується, що ціни на всю продукцію, представлену на ярмарку, будуть знижені мінімум на 10%. Реалізовувати м’ясо на ярмарку сільгоспвиробники прогнозують по цінам від 15,00 до 25,00 грн., цукор по оптово-закупочним цінам за 4,00-4,20 грн. В ході проведення ярмарку для відвідувачів проводитиметься лотерея з цінними призами та розважальна програма.
Ініціатором проведення сільськогосподарського ярмарку став голова Лутугинської райдержадміністрації Григорій Пригеба.
08 липня 2005,15:03
|
 |
 |
Спортивні змагання на приз губернатора Луганщини відбудуться на іподромі Деркульського конезаводу.
На Біловодщині відбудуться щорічні спортивні змагання. В цей раз вони пройдуть 30-31 липня на іподромі Деркульського конезаводу. Призом для переможця буде спеціальний подарунок від голови Луганської облдержадміністрації Олексія Данілова. До речі, до конезаводу кожного розу приїжджають команди з усієї території України. На Деркульському заводі є лише племінні коні. Їх сьогодні нараховується близько 290. Завод закуповує коней за кошти, що виділяються з державного бюджету. У свою чергу, цих коней для участі в спортивних змаганнях купують громадяни з всієї України.
На Луганщині чотири кінні заводи: Деркульській, Лімаревській, Новоалександрівській, Стрілецький. Два з них, як і Деркульській, знаходяться в Біловодському районі. Деркульській завод заснований Катериною ІІ в 1767 році. Цей комплекс сьогодні є пам'ятником архітектури XVIII століття.
08 липня 2005,14:55
|
 |
 |
Група дітей з Луганської області відправилась відпочивати на Херсонщину.
Сьогодні 210 дітей з Луганської області відправились на відпочинок в табір імені Валентини Терешкової Херсонської області, в якому відкривається 3 зміна. Відпочинок дітей на березі Чорного моря продовжиться 18 днів. За цей час з дітлахами будуть проводитись спортивні, розважальні, розвиваючі ігри, всілякі конкурси. Вони також зможуть навчатися айкідо, верховій їзді, танцям. Плануються також виїзди дітей до заповіднику „Асканія Нова”, прогулянки на катері. В таборі Валентини Терешкової цим літом вже відпочили 365 дітей з Луганської області.
Пільгові путівки до табору отримали діти віком від 7 до 15 років, які знаходяться на диспансерному обліку, діти, з малозабезпечених і багатодітних сімей, діти девіантної поведінки та обдаровані діти. Путівки виділено Міністерством у справах молоді та спорту. Комплектуванням групи займалося управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.
08 липня 2005,14:18
|
 |
 |
Проведені перевірки щодо якості продуктів харчування у дитячих оздоровчих закладах області.
За даними Луганського обласного управління у справах захисту прав споживачів, за червень поточного року було перевірено 16 дитячих оздоровчих закладів, з них 4 заміських та 12 приміських таборів з денним перебуванням дітей, щодо питання дотримання законодавства про захист прав споживачів - надання послуг громадського харчування.
При перевірках особлива увага зверталась на якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини для організації харчування дітей. В 13-ти з 16-ти перевірених їдалень при таборах встановлені порушення. Так, у 5 підприємств були відсутні документи, що підтверджують якість та безпеку продовольчих товарів. Відсутність необхідної, достовірної, доступної та своєчасної інформації про товар, який використовується для приготування їжі зафіксовано у 10 підприємств. В 1-му підприємстві здійснювалась реалізація товару з минулим терміном придатності, в 2 підприємствах виявлено виробництво нестандартної продукції, у 3-х оздоровчих закладах використовувались ваги, строк чергової перевірки яких вичерпано. У всіх зазначених випадках винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
08 липня 2005,13:46
|
 |
 |
Підведені підсумки конкурсу соціального плаката «Духовність людини – багатство країни.
В Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося підведення підсумків і нагородження переможців конкурсу соціального плаката «Духовність людини – багатство країни», який проводився вперше на Луганщині. Організаторами конкурсу виступили Інститут духовного розвитку людини СНУ імені В.Даля і Луганська обласна організація Союзу рекламістів України. На їхній погляд, проведення подібних конкурсів благотворно впливає на молоде покоління і допомагає визначити ту проблематику, яка якнайбільше хвилює суспільство.
В конкурсі взяли участь кращі художники, дизайнери, фотохудожники, журналісти, представники рекламних агентств, студентська, учнівська молодь і всі бажаючі. Всього було представлено більше 50 творчих робіт за напрямками - „Українська духовна спадщина” (національна ідея), „В душі весна, любов, натхнення...” (багатство душі), «Людина серед людей» (міжлюдські співвідносини), «Святкова Україна» (державні, релігійні та міські свята), «Збережемо красу природи й душі» (екологія), «Діти – майбутнє країни», «Анті-реклама тютюну та алкоголю».
Представники облдержадміністрації, фахівці в області дизайну, образотворчого мистецтва, соціології, педагогіки, які ввійшли до складу журі, визначили переможців. Гран-прі отримала спільна робота Антона Кошеля і Андрія Дрозда. Перше місце зайняли роботи Алли Массорової, Андрія Дрозда і Юрія Баркара, друге – роботи Олександра Киріленко і Олександра Ваздара, Віктора Мазанкина і Алли Массорової, Олени Степанюк і Віктора Баймута. Третє місце зайняли роботи Олексія Біди, Юрія Лазебного і Олександра Ваздара.
08 липня 2005,08:17
|
 |
 |
В містах та районах області
Свердловськ: 6 червня в малому залі виконкому почав роботу єдиний реєстраційно-дозвільний офіс, який буде працювати кожної середи з 13-00 до 17-00. Цей офіс створений за Дорученням Президента України. В цьому центрі кожен, хто відкриває свій бізнес, зможе отримати в одному кабінеті всі необхідні консультації від 19 фахівців різних закладів та організацій, які займаються узгодженням та дозволами на відкриття підприємницької діяльності. В перший день офіс відвідали дві фізичної особи та одна юридична.
Антрацитівський район: в період з 30 червня по 6 липня поточного року вугільними підприємствами ДП "Антрацит" видобуто 27 022 тонни вугілля. З початку року план видобутку вугілля виконують ВП "Шахта "Комсомольська" – на 131,3%, ВП "Шахта ім.50-річчя Радянської України" - на 134,4%, ВП "Шахта "Кріпенська" - на 70,7%, ВП "Шахта "Партизанська" - на 75,1%. Всього по ДП "Антрацит" план видобутку вугілля виконаний на 114,8%.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|